برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

دوچرخه 28

دوچرخه سایز 28

دوچرخه جزو یکی از محبوب‌ترین وسایل نقلیه در تمام دنیا شناخته شده است. به این دلیل که این وسیله نقلیه برخلاف سایر وسایل آلودگی کمتری دارد و برای بدن انسان بسیار مفید است. یکی از دغدغه‌های مهم هنگام خرید دوچرخه، انتخاب دوچرخه براساس سایز مناسب است. اگر شما هم قد بلندی دارید و به دنبال یک دوچرخه مناسب می‌گردید، دوچرخه سایز 28 را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

قیمت دوچرخه 

راهنمای خرید دوچرخه سایز 28

 از آنجایی که تنوع دوچرخه سایز 28 بسیاربالاست بهتراست قبل از خرید اطلاعاتی را درباره این محصول داشته باشید. تا بتوانید از بین گزینه های متنوع موجود در بازار بهترین مورد را انتخاب کنید. درادامه نکاتی که در این زمینه به شما کمک می‌کند را بررسی می کنیم.

انتخاب نوع دوچرخه 28

از اولین مواردی که باید برای خرید دوچرخه سایز 28 درنظربگیرید، سبک دوچرخه موردنظرشماست. ازجمله مهم ترین سبک دوچرخه های موجود در بازار می توان به دوچرخه جاده، دوچرخه شهری و کوهستان اشاره کرد. هریک از این دوچرخه برای استفاده در موقعیت خاصی طراحی شده اند از این رو نیز شما می بایست با توجه به شرایط از آنها استفاده کنید. از پرطرفدارترین دوچرخه سایز 28 می توان به دوچرخه شهری اشاره کرد که برای تردد و استفاده در محیط شهری طراحی شده است. با استفاده از این دوچرخه به راحتی می توانید از ترافیک سنگین و یا کوچه باریک درنهایت تسلط عبور کنید.

بررسی وزن دوچرخه

یکی از مهم ترین مواردی که کمک می کند در هنگام رکاب زدن به سرعت خسته شوید، وزن بالای دوچرخه موردنظرشماست. از این رو نیز در هنگام خرید بهتراست درباره نوع متریال به کاررفته در بدنه دوچرخه تحقیق کنید. بهترین متریال نمونه ای است که در حین دوام و استحکام وزن بسیارکمی نیز داشته باشید. امروزه بسیاری از برندها در تولید محصولات خود از آلمینیوم استفاده می کنند که وزن مناسبی دارد و علاوه برآن قیمتش نیز برای همه اقشار جامعه مقرون به صرفه است. البته که متریال سبک تر از آلمینیوم نیز وجوددارد که ازجمله آنها می توان به کربن اشاره کرد. البته که باید بدانید به هیچ عنوان کربن قیمت مناسبی را برای مشتری نخواهدداشت.

نوع ترمز دوچرخه

امروزه در طراحی دوچرخه سایز  28از سه مدل ترمز متفاوت لقمه ای،مکانیکی-دیسکی و هیدرولیکی-دیسکی استفاده می شود. از بین این سه مدل از ترمز مدل های هیدرولیکی-دیسکی جز بهترین گزینه هایی است که به شما پیشنهاد می کنیم. درواقع باید بدانید که سرعت عملکرد ترمز هیدرولیکی-دیسکی نسبت به سایر مدلها بسیار بیشتر است و اما استفاده از آن برای تماممی دوچرخه ها مقرون به صرفه نیست. به همین دلیل نیز بیشتر از این مدل ترمز در دوچرخه های کوهستان استفاده میشود.

از متداول ترین مدل ترمز در دوچرخه های شهری معمولی موجود در بازار می توان به ترمز لقمه ای اشاره کرد. از آنجایی که هنگام استفاده از این دوچرخه سایز 28 خیلی نیاز به ترمز کردن ندارید، پس مدل های لقمه ای معمولی گزینه خوبی برای آن به شمارمی‌رود.

برند قطعات به کاررفته در دوچرخه

برای اینکه از کیفیت دوچرخه سایز  28اطمینان حاصل کنید، بهتراست در هنگام خرید درباره برند تولیدکننده قطعات به کاررفته در آن سوال بپرسید. از بهترین برندهایی که سالهاست در زمینه تولید دوچرخه فعالیت دارد، می توان به برند شیمانو اشاره کرد. درواقع اگر به دنبال خرید دوچرخه ای هستید که سالیان سال با اطمینان از آن استفاده کنید، بهتراست به سراغ گزینه هایی بروید که قطعات آن به صورت کامل از برند شیمانو می باشد.

با بررسی این نکات می توانید دوچرخه سایز 28 مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

ویژگی دوچرخه سایز 28

امروزه دوچرخه سواری به یک ورزش محبوب در بین مردم تبدیل شده است. به طوری که نه تنها کودکان، بلکه بزرگسالان نیز تمایل دارند تا ساعتی از روز خود را به دوچرخه سواری بگذرانند. دوچرخه سواری علاوه بر فواید بیشمار برای بدن، جزو پاک‌ترین وسایل نقلیه است که آلودگی برای محیط زیست ندارد. یکی از نکات مهم هنگام خرید دوچرخه بزرگسال، انتخاب دوچرخه براساس سایز مناسب بدن است.

انتخاب سایز درست دوچرخه کمک می‌کند تا شما از دوچرخه سواری خود لذت کافی ببرید. این در حالی است که اگر سایز دوچرخه مناسب بدن شما نباشد، در طولانی‌مدت بدن شما دچار آسیب می‌شود. برخی از افراد هنگام خرید دوچرخه، از فروشنده جهت راهنمایی برای انتخاب سایز مناسب دوچرخه کمک می‌گیرند. اما شما نیز می‌توانید با برخی راهکارهای ساده، سایز درست دوچرخه را برای خودتان محاسبه کنید.

البته برای محاسبه سایز درست دوچرخه نیاز به محاسبات پیچیده ندارید. بلکه شما می‌توانید تنها با اندازه‌گیری قد خودتان، مناسب‌ترین سایز دوچرخه را مشخص کنید. به عنوان مثال برای کسانی که قدی بالاتر از 190 دارند، دوچرخه سایز 28 یک انتخاب مناسب است.

البته توجه به این نکته ضروری است که هر نوع دوچرخه سایز مربوط به خودش را دارد. به عنوان مثال ممکن است سایز 28 برای دوچرخه‌های کوهستانی متفاوت با دوچرخه‌های شهری باشد. همچنین برندهای مختلف، سایزهای متفاوتی برای دوچرخه‌های خود ارائه می‌دهند. به این دلیل که استانداردهای هر برند برای سایزبندی هر دوچرخه متفاوت است. همین موضوع باعث شده است تا هر برندی، از سایزبندی مخصوص به خودش استفاده کند.

البته بیشتر شرکت‌ها سعی می‌کنند تا برای راحتی هر چه بیشتر مشتریان خود، جدول سایزبندی مربوط به دوچرخه‌ها را ارائه دهند. در چنین شرایطی شما می‌توانید با مراجعه به فلوچارت و یا جدول سایزبندی دوچرخه‌ها، سایز مناسب دوچرخه خودتان را تشخیص دهید.

چگونه سایز مناسب دوچرخه خودمان را تشخیص دهیم؟

اگر قصد خرید دوچرخه برای خودتان یا فرزندتان را دارید، ابتدا بهتر است سایز مناسب دوچرخه خود را تعیین کنید. به عنوان مثال دوچرخه سایز 28 با دوچرخه سایز 24 تفاوت‌های بسیاری از نظر اندازه دارد. کوچک یا بزرگ بودن دوچرخه می‌تواند دوچرخه سواری را برای شما مشکل کند.

برای این منظور باید قبل از خرید دوچرخه طول پاها و قد خودتان را اندازه‌گیری کنید تا از این طریق بتوانید سایز مناسب دوچرخه خودتان را تشخیص دهید.

محاسبه قد: برای محاسبه قد کافی است تا بر روی یک سطح صاف در مقابل دیوار قرار بگیرید. توجه به این نکته ضروری است که جوراب و کفشی به پا نداشته باشید. حال به کمک یک مداد، امتداد سرتان را بر روی دیوار علامت‌گذاری کنید. فاصله از زمین تا خط مورد نظر در واقع قد شما را مشخص می‌کند.

البته موهای سرتان جزو قد شما به حساب نمی‌آید؛ بنابراین بهتر است خط دقیقا از فرق سر کشیده شود.

اندازه‌گیری پاها: برای اندازه‌گیری‌ پاها بهتر است از نفر دومی کمک بگیرید تا بتواند پاهای شما را به درستی اندازه بگیرد. برای اندازه‌گیری پاها نیز بهتر است کفش و یا جورابی به پا نداشته باشید.

حال با اندازه‌گیری‌های گرفته شده می‌توانید به برند دوچرخه مربوطه مراجعه کنید و سایز مناسب دوچرخه خود را انتخاب کنید. معمولا چارت تمامی برندها براساس این دو معیار اندازه‌گیری شده است.

البته برخی از سایزبندی‌های دوچرخه براساس سایز چرخ دوچرخه است که با سایر سایزبندی‌ها کمی تفاوت دارد. مثلا دوچرخه سایز 28 مربوط به سایز چرخ‌های عقب و جلوی یک دوچرخه است.

سایزبندی دوچرخه‌های مخصوص خانم‌ها با آقایان کمی متفاوت است. به این دلیل که اغلب خانم‌ها برخلاف آقایان بالا تنه‌ی کوتاه‌تری دارند. در نتیجه فاصله بین صندلی و فرمان دوچرخه‌های مخصوص خانم‌ها کمی کوتاه‌تر از دوچرخه‌های مخصوص آقایان است. این ویژگی باعث می‌شود تا خانم‌ها هنگام دوچرخه سواری مجبور به کشیدن بالا تنه خود نشوند. در نتیجه بدون خم شدن و به صورت عادی می‌توانند فرمان را به دست بگیرند.

قیمت دوچرخه با سایز 28

برخی از سایزهای دوچرخه برای کسانی است که قد نرمالی ندارند. به عنوان مثال اگر قد شما از حد نرمال بلندتر است، معمولا دوچرخه‌های معمولی برای شما مناسب نیست. از طرفی دیگر به دلیل محدودیت تولید این نوع از دوچرخه‌ها، ممکن است هنگام خرید کمی با محدودیت مواجه شوید.

به صورت کلی قیمت دوچرخه سایز 28 با توجه به نوع برند، امکانات جانبی، گارانتی، جنس تایر دوچرخه، جنس بدنه، وزن دوچرخه و ... متفاوت است. اگرچه داشتن این فاکتورها باعث افزایش قیمت دوچرخه می‌شود، اما همیشه این به معنای دوچرخه باکیفیت نیست. بهتر است دوچرخه‌ای را خریداری کنید که از گارانتی و خدمات پس از فروش برخوردار باشد تا در صورت نیاز بتوانید از امکانات آن استفاده کنید.

سخن نهایی

اگر به تازگی دوچرخه سواری را شروع کرده‌اید و قصد خرید یک دوچرخه مناسب را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که برای انتخاب یک دوچرخه مناسب به قسمت محصولات سایت ما در فروشگاه اینترنتی برلیانس بروید تا با مقایسه انواع مختلفی از دوچرخه‌ها، بهترین و مناسب‌ترین دوچرخه را برای خودتان انتخاب کنید.

ما در این فروشگاه انواع مختلفی از دوچرخه‌ سایز 28 با اطلاعات کافی در مورد هر دوچرخه را گرد هم آوردیم تا با مقایسه یکی از این دوچرخه‌ها بتوانید دوچرخه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر جهت خرید دوچرخه سایز مناسب، می‌توانید از راهنمایی‌های پشتیبانی 24 ساعته ما بهره‌مند شوید. ما به شما این تضمین را می‌دهیم که بهترین و باکیفیت‌ترین دوچرخه مناسب خودتان را با قیمتی مناسب و معقول از سایت ما خریداری خواهید کرد.

 

 

ادامه مطلبShow less

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم