برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

دوچرخه 14

 

دوچرخه سایز 14

از آنجایی که دوچرخه سواری جزو یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها و تفریحات در بین کودکان و جوانان است، امروزه برای سنین مختلف دوچرخه‌های مختلفی تولید شده است. به عنوان مثال دوچرخه‌های مختلفی با توجه به سایز و قد کودک شما تولید شده است. دوچرخه سایز 14 برای کودکان 4 سال به بالا طراحی و تولید شده است. اگر می‌خواهید اطلاعات کاملی در رابطه با خرید دوچرخه برای کودک خود کسب کنید، در ادامه با برلیانس همراه باشید.

خرید دوچرخه سایز 14

دوچرخه برای حفظ سلامت جسم کودک شما بسیار ضروری است؛ بنابراین اگر می‌خواهید که کودک شما تحرک بالایی داشته باشد، بهتر است نسبت به خرید دوچرخه اقدام کنید. تنوع بالای دوچرخه برای کودکان از یک طرف و اندازه‌های مختلف دوچرخه از طرف دیگر از جمله مواردی است که خرید دوچرخه مناسب کودک را دشوار کرده است.

اگر برای شما نیز این سوال مطرح است که کدام دوچرخه برای فرزند دلبندتان مناسب است، باید بگوییم که اندازه و سایز دوچرخه کودکان براساس سایز چرخ سنجیده می‌شود. دوچرخه‌های مخصوص کودکان انواع مختلفی دارد. از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سه چرخه: زمانی که کودک شما برای اولین بار می‌خواهد دوچرخه سواری را تجربه کند، خرید سه چرخه را به شما پیشنهاد می‌دهیم. سه چرخه در واقع همان دو چرخه‌ای است که از سه چرخ تشکیل شده است. از آنجایی که ارتفاع این دوچرخه‌ها کم است؛ بنابراین کودک شما برای سوار شدن، نیاز به مهارت و یا تعادل ندارد.

اگر چه قدرت مانور با این مدل از دوچرخه‌ها بسیار زیاد نیست، اما برای کودکانی که توان و قدرت حرکتی ندارد، شادی را به ارمغان می‌آورد.

دوچرخه تعادلی: برخی از مدل‌های دوچرخه سایز 14 به صورت تعادلی طراحی شده است. در واقع کودک شما به کمک این مدل از دوچرخه‌ها می‌تواند به خوبی دوچرخه سواری را یاد بگیرد. در این مدل از دوچرخه‌ها، پدال و یا زنجیری وجود ندارد. کودک بایستی با نیروی پای خود، دوچرخه را به حرکت در آورد.

در واقع به کمک این مدل از دوچرخه‌ها کودک شما تعادل، کنترل فرمان و هماهنگی را به خوبی یاد خواهد گرفت.

دوچرخه‌های آموزشی: اگر قصد آموزش دوچرخه سواری به کودک خود را دارید، دوچرخه‌های آموزشی یک گزینه‌ی پیشنهادی مناسب برای شما است. به قسمت عقب این مدل از دوچرخه‌ها 2 عدد چرخ کمکی جهت حفظ تعادل کودک وصل شده است.

نکات مهم درباره انتخاب دوچرخه سایز14

برای اینکه بتوانید تصمیم نهایی خود را درباره انتخاب دوچرخه سایز 14 بگیرید، لازم است نکاتی را درنظرداشته باشید که درادامه به صورت خلاصه وار بیان می کنیم:

 ارتفاع دوچرخه انتخابی شما باید به صورتی باشد که به راحتی پس از نشستن روی دوچرخه بتوانید زمین را با انگشتان خود لمس کنید.

  تنظیمات صندلی دوچرخه باید به صورتی باشد که پاهایتان در هنگام رکاب زدن نه خیلی صاف و نه خیلی نرم باشد.

 به هیچ عنوان نباید پاهایتان با چرخ جلویی تماسی داشته باشد.

  پیشنهاد ما این است که در هنگام انتخاب سایز مناسب برای دوچرخه چندین بار آن را سوارشوید تا بتوانید بهترین سایز را انتخاب کنید.

سایزبندی دوچرخه کودک با بزرگسال متفاوت است از این رو نیز باید برای انتخاب سایز مناسب دوچرخه کودک به گروه سنی وی توجه داشته باشید.

دقت داشته باشید سایز هر برند دوچرخه سازی با سایرین متفاوت است از این رو نیز در هنگام خرید سایز مناسب برای دوچرخه بهتراست سایزبندی کامل آن را از خود برند بخواهید.

 برای انتخاب سایز مناسب دوچرخه تنها نباید به سن کودک اکتفا کنید. بلکه موارد دیگری نظیر قد و ارتفاع داخل پاها نیز قابل بررسی است.

نرم افزارهای رایگانی در این حوزه وجوددارند که به راحتی می توانید با واردکردن اطلاعات کودک خود سایز مناسب دوچرخه برای وی را انتخاب کنید.

توجه به این موارد شما را برای خرید دوچرخه سایز14 کمک خواهدکرد. انتخاب سایز اشتباه دوچرخه کودک می‌تواند اثرات سوئی روی سلامت وی داشته باشد از این رو نیز با احتیاط عمل کنید.

انتخاب دوچرخه مناسب کودک

بسیاری از افراد برای خرید دوچرخه مخصوص کودکان، فقط به فاکتور سن توجه می‌کنند. اما تنها این عامل برای خرید دوچرخه کافی نیست. در کنار توجه به سن باید به قد کودک نیز توجه کنید. چرا که تمامی کودکان به یک اندازه نیستند. ممکن است کودک 7 ساله‌ای نسبت به کودک 7 ساله‌ی دیگری بلندتر و یا کوتاه تر باشد. به عنوان مثال قد تمام کودکان بین 11 تا 14 سال بین 115 تا 120 سانتی‌متر متغیر است.

علاوه بر این اندازه‌گیری قسمت داخلی پای کودک از دیگر مواردی است که در انتخاب دوچرخه مناسب، تاثیرگذار است. به عنوان مثال شرایطی را در نظر بگیرید که قد کودک شما 130 سانتی‌متر و قسمت داخلی پای او 50 تا 60 سانتی‌متر است. همچنین ممکن است اندازه قسمت داخلی پا برای دیگر کودکان کمی متفاوت‌تر باشد.

اگر اندازه‌گیری شما براساس این فاکتورها درست باشد، دیگر نگرانی بابت راحتی کودک بر روی صندلی دوچرخه نخواهید داشت. چرا که کودک شما می‌تواند به راحتی بر روی صندلی بنشیند و دستان او به دسته فرمان و ترمز برسد. همین ویژگی باعث شده است تا سایز دوچرخه‌ها براساس قطر چرخ متفاوت باشد.

به عنوان مثال وقتی کودک شما وارد سن 3 تا 4 سالگی شد، می‌توانید دوچرخه سایز 14 را برای او بخرید.

ویژگی دوچرخه‌های 14 اینچی

اگر نسبت به مهارت کودک خود در دوچرخه سواری مطمئن هستید، می‌توانید برای او دوچرخه‌هایی با پدال و ترمز خریداری کنید. معمولا کودکان بین سن 3 تا 4 سالگی قادر خواهند بود تا به راحتی دوچرخه سواری کنند.

در کنار این موضوع توجه به طراحی دوچرخه در کنار سبک بودن و بادوام بودن آن نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که دوچرخه باید به گونه‌ای باشد که بتواند وزن کودک شما را به خوبی تحمل کند.

از آنجایی که دوچرخه‌های 14 اینچی برای کودکان 3 تا 4 سال طراحی شده است؛ بنابراین دسته‌های فرمان آن نسبت به سایر دوچرخه‌ها بسیار کوچک است. علاوه بر این اهرم ترمز این دوچرخه‌ها، نسبت به سایر مدل‌ها کمی کوچکتر است. این ویژگی باعث می‌شود تا کودک شما کنترل بهتری بر روی دوچرخه داشته باشد. در نتیجه اعتماد بیشتری به دوچرخه خود دارد و با اعتماد به نفس بیشتری دوچرخه سواری می‌کند.

پدال دوچرخه سایز 14 از نوع معمولی و ساده است. این پدال‌ها به گونه‌ای طراحی شده است تا کودک شما هنگام دوچرخه سواری به مشکلی برنخورد. علاوه بر این سطح صاف این نوع از پدال‌ها، مانع از قفل شدن کفش کودک به پدال دوچرخه می‌شود. پدال‌های ساده جزو ایمن‌ترین نوع پدال‌ها برای کودکان رده سنی 3 تا 4 سال است.

سخن نهایی

ما در این مقاله به بررسی دوچرخه مناسب کودکان 3 تا 4 سال پرداختیم. همیشه توجه به سایز دوچرخه، تنها عامل مناسب بودن دوچرخه برای کودکان نیست. در واقع توجه به فریم و طراحی دوچرخه نیز می‌تواند بر روی انتخاب شما تاثیرگذار باشد. از طرفی دیگر هنگام خرید دوچرخه بهتر است به علاقه کودک خودتان نیز توجه کنید.

اگر شما هم قصد خرید دوچرخه برای کودکتان را دارید، می‌توانید با مراجعه به  فروشگاه اینترنتی برلیانس  نسبت به خرید دوچرخه مناسب کودک خود اقدام کنید. برندهای معتبر ما همراه با ضمانت‌نامه است که خیال شما را از خرید دوچرخه راحت می‌کند.

برای انتخاب دوچرخه مناسب می‌توانید از راهنمایی‌های پشتیبانی ما بهره‌مند شوید. همکاران ما در پشتیبانی کمک می‌کنند تا دوچرخه شما از نظر اندازه، وزن و شکل هندسی مناسب کودک دلبند شما باشد. در صورت داشتن تجربه می‌توانید نظر خود را زیر همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

ادامه مطلبShow less

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم