برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

دوچرخه بانوان

ساختار بدنی زن و مرد با هم متفاوت است. به عنوان مثال خانم‌ها دارای پاهای بلندتری نسبت به آقایان هستند. همچنین عرض شانه‌های آنها کمتر از آقایان است. این ویژگی باعث شده است تا ساختار دوچرخه بانوان با آقایان متفاوت باشد. اگر شما هم قصد خرید دوچرخه را دارید، بهتر است دوچرخه‌ مخصوص خانم‌ها را خریداری کنید تا بتوانید از دوچرخه سواری خود لذت ببرید.

دوچرخه بانوان چیست؟

بین زنان و مردان، تفاوت‌های ژنتیکی و فیزیولوژی بسیاری وجود دارد. در نتیجه بسیاری از تولیدکنندگان صنایع مختلف، این موضوع را در نظر گرفته‌اند و محصولات مختلف را با توجه به جنسیت افراد تولید کرده‌اند. از جمله این محصولات می‌توان به دوچرخه مخصوص بانوان اشاره کرد. تولیدکنندگان دوچرخه سعی کرده‌اند تا بهترین کیفیت را به این گروه از مصرف‌کنندگان خود ارائه دهند. 

حال اگر شما هم قصد دارید تا به طور جدی دوچرخه سواری کنید، برای راحتی هر چه بیشتر خود بهتر است از دوچرخه زنانه استفاده کنید. این مدل از دوچرخه‌ها با توجه به ساختار فیزیولوژی بدن خانم‌ها ساخته شده است و از نظر کیفیت هیچ تفاوتی با سایر مدل‌ها ندارد.

ویژگی‌های دوچرخه‌های مخصوص خانم‌‌

تفاوت‌های ظاهری و ساختاری بدن خانم‌ها باعث شده است تا تولیدکنندگان دوچرخه به فکر ساخت دوچرخه‌ بانوان افتاده‌اند. دوچرخه‌های مخصوص بانوان اگرچه از نظر کیفیت تفاوتی با دوچرخه‌های معمولی ندارند. اما از نظر ویژگی ظاهری کمی با یکدیگر متفاوت هستند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هندسه طراحی: تفاوت اساسی میان دوچرخه مخصوص بانوان با دوچرخه آقایان، در اندازه آنها است. به عنوان مثال از آنجایی که قد خانم‌ها در مقایسه با قد آقایان کمی کوتاه‌تر است؛ بنابراین تولیدکنندگان دوچرخه معمولا سعی می‌کنند تا دوچرخه را متناسب با قد خانم‌ها تولید بکنند. از طرف دیگر کوتاه بودن ستون فقرات خانم‌ها باعث می‌شود تا طول دوچرخه خانم‌ها نسبت به آقایان نیز کمتر باشد.

این ویژگی کمک می‌کند تا خانم‌ها دسترسی راحت‌تری به فرمان داشته باشند.

زین: زین دوچرخه‌های مخصوص بانوان از پهنای بسیار زیادی برخوردار است. همچنین این زین در ارتفاع پایین‌تری قرار دارد. این ویژگی کمک می‌کند تا خانم‌ها هنگام دوچرخه سواری احساس راحتی بیشتری داشته باشند. 

کرپی فرمان: کیفیت رکاب زدن به کرپی فرمان بستگی دارد. کرپی فرمان در واقع فرمان دوچرخه را به دوشاخ دوچرخه متصل می‌کند. کرپی‌ها در دو نوع ثابت و قابل تغییر تقسیم‌بندی می‌شوند. تولید کنندگان دوچرخه بانوان معمولا کرپی فرمان را از نوع متغیر می‌سازند.

سایر ویژگی‌های دوچرخه‌های مناسب خانم‌ها

دستگیره: درد شانه از جمله مشکلاتی است که خانم‌ها در دوچرخه سواری با آن رو به رو هستند. به این دلیل که شانه‌ی خانم‌ها در مقایسه با شانه‌ی آقایان کمی باریک‌تر است. همین مسئله باعث می‌شود تا اگر خانم‌ها از دوچرخه‌های معمولی استفاده کنند دچار درد شانه شوند. به همین دلیل تولیدکنندگان دوچرخه خانم‌ها، دستگیره دوچرخه را در نزدیکی مرکز فرمان می‌سازند.

اهرم ترمز: دست‌ خانم‌ها در مقایسه با آقایان بسیار کوچکتر است. در نتیجه اهرم‌های ترمز آن متناسب با دست خانم‌ها ساخته شده است.

وزن دوچرخه: وزن دوچرخه‌های مخصوص بانوان نسبت به دوچرخه‌های معمولی کمی کمتر است. این ویژگی کمک می‌کند تا خانم‌ها هنگام دوچرخه سواری احساس راحت‌تری داشته باشند.

نوع قرارگیری پدال‌ها: نحوه قرارگیری پدال دوچرخه مخصوص خانم‌ها با دوچرخه‌های آقایان از دیگر تفاوت‌های این مدل از دوچرخه‌ها با یکدیگر است. این ویژگی کمک می‌کند تا لذت بیشتری از دوچرخه‌سواری خود ببرید.

سایز تایر: یکی دیگر از انواع تقسیم‌بندی‌های مخصوص دوچرخه خانم‌ها، تقسیم‌بندی بر اساس سایز تایر دوچرخه است. به عنوان مثال دوچرخه‌هایی که سایز تایر آن 26 است، برای مسیرهای شهری و کوهستانی با شیب کم بسیار مناسب است. در غیر این صورت برای مسیرهای شهری و کوهستانی با شیب تند، دوچرخه با سایز تایر 27.5 را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

اما اگر قصد خرید دوچرخه بانوان برای مسیرهای کوهستانی و مسابقه را دارید، بهتر است دوچرخه‌هایی با سایز تایر 29 را خریداری کنید.

انواع دوچرخه مخصوص بانوان

برندهای مختلفی در زمینه‌ی تولید دوچرخه‌ فعالیت می‌کنند. برخی از این برندها توجه‌ای به تفاوت ساختار بدنی خانم‌ها و آقایان ندارد. برای همین منظور دوچرخه‌هایی تولید می‌کنند که برای هر دو گروه مناسب باشد. این در حالی است که برخی از برندها به اصول این تفاوت‌ها احترام می‌گذارند و دوچرخه‌های مخصوص بانوان را تولید می‌کنند. از جمله این برندها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برند فلش: برند چینی فلش با تولید دوچرخه‌های باکیفیت توانسته است جایگاه مناسبی در بازار ایران پیدا کند. این برند هم اکنون جزو یکی از بهترین برندها در زمینه‌ی تولید دوچرخه مخصوص خانم‌ها شناخته شده است.

برند جاینت: شرکت غول‌پیکر جاینت، جزو یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده دوچرخه در جهان است. دوچرخه‌های تولیدی این شرکت جزو یکی از حرفه‌ای‌ترین دوچرخه‌های موجود در جهان است. این شرکت این بار با تولید دوچرخه‌های مخصوص بانوان توانسته است رضایت بیشتر خانم‌ها را به خود اختصاص دهد.

برند ویوا: برند ویوا، جزو یکی از بهترین دوچرخه‌ها برای حمل و نقل عمومی به شمار می‌رود. اگر نگاهی به مدل‌های تولیدی این برند بیندازید، دوچرخه‌ بانوان را خواهید یافت.

قیمت دوچرخه مخصوص بانوان

دوچرخه مناسب برای بانوان دارای انواع مختلفی است. از جمله این دوچرخه‌ها می‌توان به دوچرخه شهری، دوچرخه کوهستانی، دوچرخه جاده‌ای، دوچرخه کورسی و ... اشاره کرد. این مدل از دوچرخه‌ها در شکل ظاهری، نوع قطعات، پدال، ترمز و ... با یکدیگر تفاوت دارند. تفاوت در این موارد باعث شده است تا دوچرخه‌ مخصوص بانوان از نظر قیمتی نیز با یکدیگر متفاوت باشند.

بنابراین بهتر است قبل از خرید با انواع دوچرخه‌ها و نوع کاربرد آن آشنا شوید. سپس با توجه به نیاز خود اقدام به خرید دوچرخه کنید. 

سخن نهایی

از آنجایی که دوچرخه سواری جزو یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات مربوط به خانم‌هاست، شرکت‌های مختلفی اقدام به تولید این مدل از دوچرخه‌ها کرده‌اند. این مدل از دوچرخه‌ها تفاوت‌های ظاهری بسیاری با دوچرخه‌های مخصوص آقایان دارند؛ بنابراین اگر شما هم قصد دوچرخه سواری دارید و می‌خواهید در کنار لذت بردن از این سرگرمی، دچار مشکلات بدنی نشوید، خرید دوچرخه بانوان را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

در صورت تمایل به خرید این محصول می‌توانید، مدل‌های مختلف دوچرخه مخصوص بانوان را در فروشگاه اینترنتی برلیانس مشاهده کنید و خرید ارزان دوچرخه را با ما تجربه کنید. در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانید با پشتیبانی 24 ساعته ما در تماس باشید تا شما را در خرید بهترین مدل دوچرخه راهنمایی کنیم.

ادامه مطلب

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم