برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر توسط
فیلتر توسط
برند
قیمت
  • 9,612,000 تومان - 150,120,000 تومان

بر اساس سبک دوچرخه

فیلتر توسط

 سبک دوچرخه

با گذشت زمان، تنوع و گستردگی در تولید و استفاده از دوچرخه افزایش یافته است، به طوری که می‌توان انواع مختلفی از دوچرخه را در سبک‌های گوناگون مشاهده نمود. اگر قصد خرید یک دوچرخه را دارد، ابتدا باید بدانید چه نوع دوچرخه‌ای با توجه به سواری که می‌خواهید انجام دهید برای شما مناسب است، زیرا داشتن یک دوچرخه مناسب می‌تواند در تجربه رکاب زنی شما تفاوت زیادی داشته باشد. در صورت داشتن آگاهی لازم و در صورتی که بدانید در کجا می‌خواهید از دوچرخه استفاده کنید، خواهید توانست یک نوع مناسب را برای خود خریداری نمایید.

انواع دوچرخه قابل تقسیم بندی در دسته‌های مختلف می‌باشند. تفاوت اساسی و عمده در طراحی دوچرخه و ایجاد تفاوت سبک دوچرخه سواری، در شکل دهی و زاویه بندی فریم می‌باشد، به طوری که هر چه قدر فریم دوچرخه کشیده‌تر باشد و زاویه‌ی تنه آن بازتر باشد، دوچرخه کوهستانی‌تر است. از دیگر تفاوت‌های عمده در طراحی انواع دوچرخه می‌توان به سیستم دنده، سیستم ترمز و سیستم تعلیق اشاره نمود.

انواع دوچرخه بر اساس سبک دوچرخه سواری

برای داشتن  تجربه‌ی یک دوچرخه سواری عالی، نیازمند یک دوچرخه‌ی مناسبی هستید که بر اساس آن سبک، طراحی شده باشد. بنابراین برای انتخاب درست و صحیح یک دوچرخه لازم است که آگاهی لازم نسبت به سبک‌ها و مدل‌های هر سبک داشته باشید و در قدم بعدی باید نوع نیاز خود از دوچرخه را تعیین کنید. در این صورت است که خواهید توانست با انتخاب یک دوچرخه مناسب از دوچرخه سواری خود کمال لذت را ببرید. در این مقاله سعی بر این داریم اطلاعاتی در مورد سبک‌های دوچرخه سواری به شما عزیزان همراه ارائه دهیم. با ما همراه باشید. 

دوچرخه‌ها را از نظر انواع سبک می‌توان به چهار نوع اصلی، دوچرخه‌های کوهستان، دوچرخه‌های شهری، دوچرخه‌های کورسی و دوچرخه‌های ساحلی تقسیم بندی نمود. در ادامه به معرفی تک تک این دوچرخه‌ها می‌پردازیم.

دوچرخه‌های کوهستان:

- دوچرخه ‌های کوهستان به نوعی از دوچرخه‌ها گفته می‌شود که برای استفاده در مسیرهای آفرودی طراحی و تولید شده‌اند.

- این نوع از دوچرخه‌ها دارای تایرهایی با قطر 26، 27.5 و 29 می‌باشند که دارای عاج‌های درشتی هستند.

- دوچرخه‌های کوهستان مجهز به ترمزهای دسیک می‌باشند. این سیستم باعث می‌گردد که سرعت توقف افزایش یابد و در صورت هوای بارانی و آلوده شدن ترمزها به گل و لای، راندمان توقف شما کاهش نیابد.

- ویژگی دیگری که این نوع از دوچرخه‌ها دارا می‌باشند، سیستم تعلیق آنها می‌باشد، که بر اساس سبک سواری دوچرخه کوهستان، آنها دارای یک یا دو سیستم تعلیق هستند.

- در دوچرخه‌های کوهستان سیستم دنده دارای طبق‌هایی با تعداد دندانه‌های کمتری نسبت به سایر سبک‌های دوچرخه است.

- تعداد دنده‌های خودرو در دوچرخه‌های کوستان نسبت به سایر دوچرخه‌ها بیشتر می‌باشد. 

- انواع مدل‌های دوچرخه‌های کوهستان عبارتند از: دوچرخه کوهستان کراس کانتری، اسپرت، تریل، آل مونتاین، اندرو، دانهیل و فت بایک

دوچرخه‌های شهری:

- این نوع از دوچرخه‌ها از قدیمی‌ترین سبک دوچرخه می‌باشد که با پیشرفت فناوری و شناخت بازار و سلیقه‌ی جامعه، شکل این سبک از دوچرخه‌ها دچار تغییرات مثبتی شده است. 

- دوچرخه‌های شهری به دو صورت تک سرعته یعنی بدون دنده می‌باشند و یا دارای  دنده‌ای خودکارهستند که در قسمت

     توپی عقب آنها واقع شده است.

- این نوع از دوچرخه‌ها برای مسیرهای شهری و برای افرادی که علاقه‌مند به رکاب زدن با بالاترین راندمان هستند، مناسب می‌باشد. گاها مشاهده می‌شود که از بعضی مدل‌های این سبک برای سفر نیز استفاده می‌شود. 

- از دیگر ویژگی‌های دوچرخه‌های شهری می‌توان به داشتن تایرهای سایز 28 بدون عاج آنها اشاره نمود. 

- در اکثریت مدل‌های دوچرخه‌های شهری کمک فنر وجود ندارد، فقط در بعضی از مدل‌های خاص مجهز به یک سیستم تعلیق در قسمت بخش دو شاخ جلو می‌باشند. 

- دوچرخه‌های شهری دارای ترمزهای ویبریک، خودرو با تعداد دندانه کم و خودرو با تعداد دندانه بالا می‌باشند.

- از ویژگی‌های منحصر به فرد دوچرخه‌های شهری می‌توان به داشتن فرمان کوتاه‌تر به نسبت دوچرخه‌های کوهستانی اشاره نمود. وجود فرمان‌ کوتاه‌تر منجر به آیرودینامیک‌تر شدن دوچرخه و بالا رفتن سرعت در مسیرهای شهری می‌گردد. 

- انواع دوچرخه‌های شهری: هیبرید، فیتنس، تاشو و دوچرخه شهری Urban 

دوچرخه‌های کورسی:

- دوچرخه‌های جاده و یا همان کورسی قابل استفاده برای مسیرهای جاده‌ای می‌باشند. 

- این سبک از دوچرخه قابل تقسیم به دو بخش حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای می‌باشد. 

- از ویژگی‌های خاص دوچرخه‌های کورسی می‌توان به داشتن بیشترین تعداد دندانه طبق اشاره نمود. 

- فریم‌های دوچرخه‌های کورسی چنان طراحی شده‌اند که تایر در نزدیکترین حالت ممکن فریم قرار گیرد.

- در دوچرخه‌های کورسی نزدیک بودن تایر به فریم این امکان را برای دوچرخه سوار فراهم می‌کند تا بتواند تمامی مسیرها را بدون اینکه انرژی زیادی مصرف کند، با سرعت بالا طی کند.

- دیگر ویژگی خاص دوچرخه‌های کورسی داشتن تایرهای سایز 28 بدون عاج آنها می‌باشد. مزیت استفاده از تایرهای بدون عاج به این دلیل می‌باشد که میزان اصطکاک را به حداقل می‌رسد.

- در هیچ کدام از مدل‌های دوچرخه‌های کورسی سیستم تعلیق وجود ندارد و به علت طراحی منحصربه فرد فریم‌ها می‌باشد که میزان ضربات وارده از سطح زمین کاهش می‌یابد و تمامی ضربات وارد شده از طریق فرمان و لوله زین از بین خواهد رفت و در این صورت دوچرخه سواری با کمال آرامش می‌تواند به مسیر خود ادامه دهد بدون اینکه آسیبی به وی وارد گردد.

- دوچرخه‌های کورسی در مدل‌های مسابقه‌ای، جاده، سایکل کراس، گراول، تایم تریل و سه گانه و دوچرخه پیست طراحی و تولید می‌شوند. 

دوچرخه‌های ساحلی:

- دوچرخه‌های ساحلی به علت داشتن تایرهای متفاوت، قابل قیاس با سایر سبک‌های دوچرخه می‌باشند.

- سیستم دنده و سیستم ترمز در دوچرخه‌های ساحلی شبیه به دوچرخه‌های کوهستان می‌باشد. 

- از ویژگی‌های منحصر به فرد دوچرخه‌های ساحلی می‌توان به تایرهای پهن آنها اشاره نمود. وجود تایرهای پهن به دوچرخه سوار این امکان را می‌دهد تا بتواند در مسیرهای ساحلی و شن و ماسه بتواند حداکثر سطح تماس با زمین را داشته باشد. 

سخن پایانی: در این مقاله اطلاعاتی را در مورد انواع سبک‌های دوچرخه با شما عزیزان همراه به اشتراک گذاشتیم. امیدواریم با ارائه این مقاله توانسته باشیم بر آگاهی شما نسبت به انواع سبک‌های دوچرخه افزوده باشیم تا اگر قصد خرید آن را دارید بتوانید با توجه به نوع نیاز خود، دوچرخه مناسب خود را انتخاب و خرداری نمایید. 

ادامه مطلبShow less

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم