برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر توسط
فیلتر توسط
قیمت
  • 1,520,000 تومان - 10,500,000 تومان

موجود بودن

طبق قامه دوچرخه

فیلتر توسط

امروزه در بسیاری از کشورها دوچرخه به عنوان یکی از ابزارهای مهم به کار رفته در حمل و نقل جاده‌ای، می‌باشد. از آن هنگام که دوچرخه به عنوان وسیله‌ای تاثیر آفرین برای حمل و نقل، شناخته و عرضه بازار گردید، شرکت‌های مختلف شروع به طراحی و تولید لوازم جانبی دوچرخه نمودند که امکان راحتی بیشتر را برای دوچرخه سواران فراهم نمایند. دوچرخه دارای لوازم جانبی و قطعات مختلفی می‌باشد که آگاهی در مورد هر کدام از آنها، به دوچرخه سوار کمک خواهد کرد که با توجه به نیاز خود آنها را خریداری و در صورت لزوم، اقدام به تعویض نماید. 

یکی از قطعات دوچرخه، طبق قامه است که در این مقاله سعی بر این داریم تا مطالبی مفید و ارزشمند را به شما عزیزان همراه عرضه کنیم. امیدواریم مورد رضایت شما عزیزان قرار گیرد.

یکی از نکات مهم و کلیدی در دوچرخه سواری این است که از تمام نیروی مصرفی در جهت پیش بردن دوچرخه استفاده شود و از هدر رفتن انرژی پیشگیری شود. برای اینکه به این منظور دست یابید، اعمال زیر باید صورت گیرد:

- یکی از موارد کلیدی این است که، پا به درستی بر روی پنجه رکاب قرار گیرد.

- و اینکه به این امر مطمئن شوید که تمام نیروی مصرفی به طبق قامه، برای پیش بردن دوچرخه، مورد استفاده قرار گرفته شود.

طبق قامه دوچرخه چیست؟

- طبق قامه دوچرخه که در زبان انگلیسی به آن، crankset می‌گویند، قطعه‌ای است که از طریق زنجیر به خودرو عقب دوچرخه متصل می‌شود. 

- در واقع سیستم چرخ دنده‌های جلویی و بازوها، با نام طبق قامه شناخته می‌شوند.

 - حرکت چرخشی طبق قامه منجر به حرکت چرخ عقب دوچرخه می‌گردد و در نتیجه دوچرخه به حرکت در خواهد آمد. 

- چرخ دنده‌های دوچرخه در جلو، در ایران با نام سینی طبق شناخته می‌شوند.

- عمل تعویض دنده را طبق عوض کن یا همان دنده جلو انجام می‌دهد. 

انتخاب بهترین طبقه قامه برای دوچرخه بچگانه

منظور از دوچرخه های بچگانه دوچرخه هایی در سایز 12،16 و20 هستند که سیستم دنده ای آنها نیز از نوع ساده است. از این رو نیز طبق قامه به کاررفته در آن نیز از نوع ساده و تک سرعته است. درواقع تمامی طبق قامه دوچرخه های بچگانه دارای یک چرخ دنده و دو قامه هستند که با استفاده از پیچ به تنه دوچرخه متصل شده اند.

دقت داشته باشید بسته به نوع تنه دوچرخه، طبق قامه می تواند گرد و یا چهارگوش باشد. البته امروزه بیشتر از مدل های چهارگوش استفاده می شود.

برای خرید طبق قامه دوچرخه بچگانه باید توجه داشته باشید تا بهترین جنس را انتخاب کنید. زیرا احتمال زمین خوردن بچه ها حین دوچرخه سواری و آسیب به دوچرخه بسیاربالاست از این رو نیز اگر طبق قامه کیفیت خوبی نداشته باشد، احتمال خراب شدن آن نیز وجوددارد.

شما می توانید از طریق سایت ما بهترین طبق قامه دوچرخه بچگانه را به راحتی پیداکرده و خریداری کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر نیز می توانید از کارشناسان سایت به صورت 24 ساعته کمک بگیرید.

بهترین طبق قامه برای دوچرخه تک سرعته

دوچرخه های سایزبزرگ در مدل های متنوعی عرضه می شوند برای مثال می توانند به صورت دنده ای، ساده و یا تک سرعته باشند. برای اینکه هریک از انواع این دوچرخه حرکتی نرم داشته باشد، مسلما باید از طبق قامه مناسب استفاده شود.  برای خرید طبق قامه دوچرخه های تک سرعته می توانید طبق قامه تک سرعته چهارگوش مدل 01 را خریداری کنید.

طبق قامه‌های دوچرخه در چند نوع هستند؟

- برخی از طبق قامه‌های دوچرخه به صورتی طراحی شده‌اند که برای استفاده کردن از آنها نیاز به پنجه رکاب است.

- طراحی برخی دیگر از طبق قامه‌ها که به آنها در زبان انگلیسی، clipless pedals گفته می‌شود به این صورت است که، برای استفاده از آنها نیاز به پنجه رکاب نمی‌باشد. اما برای استفاده از این نوع طبق قامه‌ها، نیاز به کفش مخصوص دوچرخه سواری می‌باشد. استفاده از کفش‌های مخصوص دوچرخه سواری، این امکان را به دوچرخه سوار می‌دهد تا از طریق میخی که ته کفش واقع شده است، پا بر روی طبق قامه ثابت شود. این نوع از طبق قامه‌ها در انواع مختلف برای دوچرخه‌های کوهستان و جاده، تولید و عرضه بازار شده‌اند. 

برای دوچرخه‌های کوهستان از چه نوع طبق قامه استفاده کنیم؟

دوچرخه‌های کوهستان، شامل سه طبق کوچک، متوسط و بزرگ می‌شوند. اگر در هنگام دوچرخه سواری از طبق قامه‌ای که بزرگتر است استفاده شود، دور پا کمتر خواهد شد ولی از سرعت شما کاسته نمی‌شود.

همچنین طبق قامه‌ها می‌توانند به شکل دایره و سایر منحنی‌ها نیز باشند که این امر منجر به انتقال بهینه نیرو به زنجیر چرخ می‌گردد. 

آسان تعویض شدن طبق قامه‌ها

برای آنکه طبق قامه‌ها، به آسانی تعویض شوند، اشکال برخی از دندانه‌ها با سایرین متفاوت است و به نظر می‌رسد که کوتاه‌تر و شکسته هستند. همچنین به دلیل وجود تعدادی پرچ و پین که در داخل طبق قامه‌ها قرار دارند و قسمت روی سر پرچ شیاردار است، این امر موجب می‌شود که عمل تعویض زنجیر راحت‌تر صورت گیرد.

سایز طبق قامه‌های دوچرخه

معمولا سایز طبق قامه‌ها به سه صورت در نظر گرفته می‌شود :

- در رده‌های بالا از طبق قامه‌هایی استفاده می‌شود که دارای سایز 44 می‌باشد.

- در مدل‌های متوسط از طبق قامه سایر 42

- و در مدل‌های پایین از طبق قامه سایز 48

این تفاوت‌ها به دلیل محل‌های توصیه شده در به کارگیری مدل‌هایی است  که در بالا به آن اشاره شد.       

جنس طبق قامه‌ها

طبق قامه‌های دوچرخه در مدل‌های متنوع و برای دوچرخه‌های مختلف طراحی و تولید می‌شوند که جنس به کار رفته در آنها از آلیاژهای کرومولی، استیل، کربن و آلومینیوم می‌باشد. 

طبق قامه‌های دوچرخه FSA

- شرکت FSA، سعی در تولید بهترین محصولات، مطابق با استانداردهای دقیق دارد تا بهترین کالا را به مشتریان عرضه نماید. 

- وجود طراحی جذاب و خلاقانه با آخرین فن آوری، استفاده از مواد و فرآیندهای پیشرفته، این اطمینان را برای دوچرخه سواران فراهم می‌آورد که این شرکت اجزای فنی برتر را ارائه می‌دهد. 

- مهندسین و طراحان FSA، طی سال‌های گذشته در تلاش بسیار بودند که حاصل این زحمات، تحولی عظیم در تولید طبق قامه‌های سبک بود.

- تولید این طبق قامه‌های سبک، دوچرخه سواران و تمامی افرادی که به ورزش دوچرخه سواری می‌پردازند را تحت تاثیر کارایی فوق‌العاده‌ی این محصول قرار داده است.

- این طبق قامه‌ها، به دلیل دارا بودن کیفیت و فن آوری برتر، تمام وِیژگی‌های لازم برای برنده شدن در مسابقات را دارا هستند.

- در واقع هدف این شرکت در تولید این نوع از طبق قامه‌ها، افزایش استحکام، کاهش وزن و دقت در بهینه سازی تعویض دنده بوده است و برای نیل به اهداف خود، این طبق قامه‌ها را با این ویژگی‌ها طراحی و تولید کردند.

- این نوع از طبق قامه‌ها دارای تمام ویژگی‌هایی برتری که بخواهد یک دوچرخه سوار را به لذت تام برساند را دارا می‌باشد.

چند نوع از طبق قامه‌های موجود در بازار 

- طبق قامه کراس کانتری برند FSA، مدل Afterburner bb30386

- طبق قامه کراس کانتری برند FSA مدل Afterburner bb30 24/32/42

- طبق قامه دوچرخه جاده FSA

- طبق قامه دوچرخه برند شیمانو مدل XTRFD-M9020-H

- طبق قامه دوچرخه دانهیل برندFSA، مدل Gradient Carbon Mega Exon  

- طبق قامه دوچرخه کوهستان Light Titan 175 

- طبق قامه دوچرخه برند شیمانو مدل XTFC-M785 

- طبق قامه دوچرخه برند شیمانو مدل XTFC-M780

و دیگر مدل‌های طبق قامه‌های دوچرخه...

سخن پایانی: در این مقاله مطالبی درباره طبق قامه دوچرخه( یکی از قطعات دوچرخه)، گفته شد. مطالبی در مورد: 

- طبق قامه چیست؟ 

- طبق قامه‌ها در کدام قسمت دوچرخه واقع شده اند؟

- جنس طبق قامه‌ها و مواد به کار رفته در آنها

- انواع طبق قامه‌های موجود در بازار 

- و سایز طبق قامه‌ها 

امیدواریم با خواندن این مقاله به آگاهی شما نسبت به این قطعه افزوده باشیم تا در صورت لزوم و نیاز بتوانید بهترین نوع از این قطعه را خریداری کنید.        

ادامه مطلبShow less

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم