برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر توسط
فیلتر توسط
موجود بودن

گریپ فرمان دوچرخه

فیلتر توسط

دوچرخه سواری یکی از محبوب‌ترین ورزش‌های مورد علاقه‌ی همه سنین می‌باشد. این ورزش مهیج علاوه بر اینکه تاثیرات موثری که بر سلامت جسم و روان می‌گذارد، باعث سلامتی بیشتر جامعه نیز در طی دراز مدت خواهد شد. دوچرخه وسیله‌ای مکانیکی است که با استفاده از قدرت حرکتی پاها، قادر به حرکت به هر شکلی می‌باشد. این وسیله در ابتدایی‌ترین شکل، در حدود 2300 سال پیش از میلاد مسیح در کشورهایی نظیر، چین، مصر و هند دیده شد که به صورت اشکالی بر روی دیواره غارها موجود است. 

برای اینکه بتوانیم لذت بیشتری از این ورزش مهیج و مفرح ببریم، بهتر است که نسبت به  اجزاء، قطعات و لوازم جانبی دوچرخه آگاهی بیشتری داشته باشیم، تا بتوانیم در صورت لزوم نوع استاندارد و مناسب را خریداری کنیم و در موارد ضروی اقدام به تعویض آن نماییم. در این مقاله ما به معرفی یکی دیگر از قطعات دوچرخه به نام گریپ فرمان دوچرخه می‌پردازیم. گریپ فرمان، یکی از قطعات ضروری برای دوچرخه سوارانی است که به صورت حرفه‌ای در این رشته، فعالیت می‌کنند. امیدواریم مطالب این مقاله برآگاهی بیشتر شما عزیزان همراه نسبت به این قطعه بیفزاید، تا در صورت نیاز بتوانید نوع مناسب آن را خریداری کنید. با ما همراه باشید.

گریپ فرمان دوچرخه چیست؟

در واقع گریپ فرمان دوچرخه، همان روکشی است که بر روی محلی که دست بر روی فرمان قرار میگیرد، کشیده می‌شود. شاید با خودتان فکر کنید که گریپ فرمان چه فوایدی دارد و لازمه‌ی وجود آن چیست؟ یا در صورت نبود آن چه مشکلی پیش می‌آید؟

- هنگامی که دسته فرمان دوچرخه مجهز به یک گریپ فرمان خوش دست باشد، شما لذت بیشتری از ورزش مفرح دوچرخه سواری خواهید برد.

- از دلایل مهم‌تروجود این قطعه این است که، گریپ فرمان این امکان را به شما می‌دهد که کنترل بیشتری بر روی دوچرخه داشته باشید. 

- و اما دلیل دیگر وجود گریپ فرمان این است که در حین دوچرخه سواری به خصوص به صورت حرفه‌ای، به مچ دست شما فشار کمتری وارد شود و از آسیب‌های احتمالی کاسته شود. 

- وجود یک گریپ فرمان مناسب، از تعریق دست‌ها پیشگیری و لیز خوردن آنها پیشگیری می‌کند.

قیمت گریپ‌ فرمان‌ها در بازار چندان نیست و شما خواهید توانست، گریپ دسته دوچرخه خود را به راحتی تعویض کنید.

با استفاده از یک گریپ فرمان فابریک، بر لذت دوچرخه سواری خود بیفزایید

فرمان‌های دوچرخه به شکل‌های متنوع و مختلفی طراحی شده‌اند، برخی از آنها در یک خط مستقیم، برخی دارای کمی انحنا هستند و برخی از آنها مانند فرمان‌های کورسی کلاسیک، که نام دیگر آنها دراپ نیز می‌باشد، دارای فرمانی با عرض بزرگتر می‌باشند. فرمان این نوع از دوچرخه‌ها این امکان را به دوچرخه سوار می‌دهد که کنترل بیشتری بر روی دوچرخه داشته باشد. اما در مقابل، استفاده از این نوع از فرمان‎‌ها، امکان رد شدن از مکان‌های باریک را از دوچرخه سوار می‌گیرد. بعضی از دوچرخه سواران به دنبال این مزیت فرمان هستند که امکان چند مدل در دست گرفتن را به آنها بدهد که در طول مسیر بتوانند وضعیت خود را تغییر دهند و با این عمل از خستگی خود بکاهند. جنس بیشتر فرمان‌های دوچرخه، از آلیاژهای آلومینیوم است. در صورتی که فرمان نیاز به استحکام بیشتری باشد، از جنس استیل برای ساخت آنها استفاده می‌شود. در فرمان‌های دارای فناوری بالا از فیبر کربن استفاده می‌شود. برای کنترل حرکت دوچرخه نیز مانند دیگر ماشین‌های مکانیکی، نیاز به فرمان می‌باشد و برای اینکه دوچرخه سواری همراه با لذت و راحتی باشد، نیاز به برخی لوازم ضروری است. در صورت نبود این لوازم و در طی زمان، بر اثر ضربه‌های مکرر، دوچرخه سوار دچار بی‌حسی دست‌ها می‌شود و هنگامی که دوچرخه سوار دچار این عارضه شود، دیگر نخواهد نتوانست کنترل درستی داشته باشد. این بی حسی در دوچرخه سواری، فلج فرمان دوچرخه نام دارد. این عارضه، بر اثر فشار بیش از حدی که بر روی عصب اولنار یا میانی وارد می‌شود، ایجاد می‌گردد. هنگامی که دوچرخه سوار  آگاهی لازم نسبت به این موضوع داشته باشد، در پی راه حل‌های مفید برای رفع آن خواهد بود. یکی از این راه حل‎‌های مفید، انتخاب یک گریپ فرمان مناسب و استاندارد می‌باشد. دوچرخه سوار متناسب با رشته ورزشی خود خواهد توانست، گریپ مناسب خود را انتخاب کند.

راهنمای خرید گریپ فرمان دوچرخه

برای خرید گریپ فرمان دوچرخه لازم است اطلاعاتی کاملی داشته باشید تا بتوانید بهترین قطعه را برای دوچرخه خود انتخاب کنید. درادامه نکاتی که در این زمینه به شما کمک می کند را بررسی می کنیم.

ضخامت گریپ

گریپ فرمان دوچرخه با ضخامت های متنوعی عرضه می شود که شما می توانید بسته به فرم بدنی خود هریک از آنها را انتخاب کنید. برای مثال اگر دست های کوچکی دارید، بهتراست به دنبال گزینه هایی با ضخامت کم باشید. برای اینکه بتوانید بهترین ضخامت را برای گریپ فرمان انتخاب کنید، حتما چند مدل از نمونه های آن را دست گرفته و امتحان کنید. بدین ترتیب به راحتی بهترین گزینه را می توانید انتخاب کنید.

بافت و یا الگوی گریپ

هنگامی که برای خرید گریپ فرمان اقدام می کنید، متوجه خواهیدشد که روی این محصول الگو و یا بافت های متفاوتی دیده می شود. طراحی این گریپ روی راحتی شما به عنوان دوچرخه سوار تاثیر بسیارزیادی دارد از این رو نیز ساده از کنار آن نگذرید. برای مثال برخی از آنها مانع لیزخوردن دست شما روی فرمان هنگام عرق کردن خواهدشد.

جنس گریپ فرمان

از دیگر مواردی که سبب تنوع گریپ فرمان می شود، می توان به جنس این محصول اشاره کرد. از محبوب ترین متریالی که در این محصول استفاده می شود، می توان به پلاستیک، سیلیکون، چوب پنبه،چرم، فوم، آلمینیوم، چوب و ... اشاره کرد. البته برخی از این گریپ ها نیز به صورت ترکیبی عرضه می شوند که شما می توانید بسته به میزان راحتی خود هریک را انتخاب کنید.

در هنگام خرید گریپ، کدام نوع را انتخاب کنیم؟

انتخاب نوع گریپ، بیشتر به صورت سلیقه‌ای است و به همین منظور نمی‌توان گفت، کدام نوع بهتر است. برخی از افراد نیز فقط به عنوان زیبایی بییشتر، اقدام به تعویض آن می‌کنند. گریپ‌ها به دو نوع ظریف و ضخیم هستند. بعضی از افراد ترجیح می‌دهند، گریپ انتخابی‌شان ظریف باشد تا دسته دوچرخه، کامل در درون دستشان قرار گیرد و برخی، گریپ‌های ضخیم را به دلیل کنترل کردن راحت فرمان را انتخاب می‌کنند.

لازم به ذکر است که در هنگام خرید گریپ به این نکته توجه کنید که اگر دستان شما بزرگ است، اقدام به خرید گریپ دسته دوچرخه با قطر بیشتر کنید و افرادی که دستان کوچکتری دارند، گریپ دسته دوچرخه با قطر کمتر را خریداری نمایند.

در چه زمانی اقدام به تعویض گریپ دسته دوچرخه کنیم؟

- زمانی که در حین راندن دوچرخه احساس راحتی نکنید، یعنی آن گریپ دسته مناسب شما نمی‌باشد، پس باید آن را تعویض کنید.

- هنگامی که گریپ دسته کهنه و پاره شده باشد.

- گریپ دسته‌ها در جنس‌های مختلف طراحی و تولید می‌شوند که برخی از آنها مناسب نیستند و باعث عرق کردن دستان دوچرخه سوار می‌گردد، که این عامل خود باعث لیز خوردن دست و عدم کنترل فرمان و ترمز می‌گردد. پس در این زمان نیز باید اقدام به تعویض گریپ کرد.

سخن پایانی: اگر به راحتی در حین دوچرخه سواری اهمیت می‌دهید، پس اقدام به خرید یک گریپ دسته دوچرخه مناسب و استاندارد کنید. استفاده از گریپ دسته استاندارد، به راحتی دست شما کمک شایانی خواهد کرد و این امر موجب می‌شود که در طول مسیر به خصوص مسیرهای طولانی، دستان شما دچار ضعف و خستگی نشود. طراحان گریپ، برای این دسته از قسمت‌های نرمی استفاده کرده‌اند که در طی زمان طولانی، از بی‌حس شدن دست‌ها که به آن فلج فرمان دوچرخه نیز می‌گویند، پیشگیری می‌کند. این قطعه جانبی دوچرخه، مناسب همه دوچرخه سوران به خصوص دوچرخه سوران عزیز حرفه‌ای می‌باشد.                   

ادامه مطلبShow less

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم