برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر توسط
فیلتر توسط
قیمت
  • 0 تومان - 22,500,000 تومان

موجود بودن

قطعات دوچرخه

فیلتر توسط

آشنایی با قطعات دوچرخه

دوچرخه قطعات مختلفی دارد که هریک عملکرد خود را در ساختار دوچرخه خواهدداشت. بهتراست هنگام خرید دوچرخه با این قطعات آشنایی داشته باشید تا در صورت بروز مشکل به راحتی بتوانید برای تعمیر آنها اقدام کنید. درادامه به معرفی مهم ترین فطعات دوچرخه می پردازیم.

ترمز

ترمز جز مهم ترین قطعات دوچرخه محسوب می شود که شامل بخش های دیسک ترمز،لقمه ترمز، کالیپر، سم ترمز و کت ترمز می شود. هریک از این قطعات کارکرد خود دارند از این رو نیز باید در جای خاص خود به کارگرفته شوند.

در دوچرخه های امروزی از دو مدل ترمز ویبریک و دیسکی استفاده می شود که البته مدل های ویبریک قیمت بسیارارزانی دارند و برای نگهداری از آن نیز نیازی نیست اطلاعات خاصی داشته باشید. به همین سبب نیز نسبت به مدل های دیسکی  محبوبیت بیشتری دارند. البته این نوع سیستم ترمز معایبی را نیز دارد برای مثال در شرایط بارانی کیفیت خود را از دست می دهد. با این وجود امروزه بسیاری از برندهای معتبر از این مدل ترمز در ساختار دوچرخه ها استفاده می کنند.

و اما در مورد ترمزهای دیسکی باید بدانید که قیمت آنها به نسبت گران است. اما از نظر کارایی در رده بسیاربالایی قراردارند که در هر شرایطی به راحتی می توانید به آنها اطمینان کنید.

شانزمان

از دیگر قطعات دوچرخه می توان به شانزمان اشاره کرد. درواقع این قطعه به تقویت نیروی رکاب کمک می کند و می تواند راندمان کار را بالاتر ببرد. عملکرد این قطعه در محیط های با شیب زیاد بیشتر به چشم می آید.

 

ادامه مطلبShow less

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم