برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر توسط
فیلتر توسط
موجود بودن

دستکش دوچرخه سواری

فیلتر توسط

دستکش دوچرخه سواری

یکی از اسکسسوری‌های مهم برای یک دوچرخه سوار حرفه‌ای، استفاده از یک دستکش دوچرخه سواری استاندارد است.

به چه علت دوچرخه سوار باید از دستکش دوچرخه سواری استفاده کند؟

- برای استفاده کردن از دستکش دوچرخه سواری فرقی نمی‌کند که شما در داخل شهر دوچرخه سواری می‌کنید یا در خارج  از محیط شهر.  و یا به همراه یک تور دوچرخه سواری هستید یا حتی در پیست دوچرخه سواری. به هر حال برای دوچرخه سواری در هر شرایطی نیاز به یک دستکش وجود دارد، زیرا در هر زمان حداقل یک دلیل برای داشتن دستکش وجود خواهد داشت و دوچرخه سوار برحسب نیازو انتظاراتی که از آن دستکش مورد نظر خود دارد، می‌تواند یک دستکش مناسب را خریداری کند.

- یکی از دلایل دیگر استفاده کردن دوچرخه سوار از دستکش این است که او در زمان بروز حادثه محفوظ می‌ماند. مثلا ممکن است گاهی دوچرخه سوار در حین راندن تعادل خود را از دست بدهد و به زمین بخورد. در این هنگام استفاده از دستکش باعث حفافظت وی از خراش‌های احتمالی می‌گردد.

- استفاده از دستکش به دوچرخه سوار این امکان را می‌دهد که دستانش به راحتی بر روی فرمان قرار گیرد و دوچرخه سواری را برای وی راحتر کند.

- از دلایل دیگر استفاده از دستکش می‌توان به این مورد اشاره نمود که دستکش، در فصل سرما دوچرخه سوار را از دمای پایین محافظت می‌کند و از لغزیدن دست دوچرخه سوار پیشگیری می‌کند. برای فصول سرما، انواع دستکش‌های ضد آب حرفه‌ای وجود دارد.

- در فصول گرم سال  نیز از برخورد مستقیم نور آفتاب به پوست دست جلوگیری می‌شود.

موارد ذکر شده از دلایل مهم استفاده‌ی دوچرخه سوار از دستکش هستند که وی را ترغیب به استفاده از آن می‌کند.

دستکش دوچرخه سواری در انواع و مدل‌های مختلف در بازار ارائه می‌شود که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را داراست. در این مقاله اطلاعات جامع و کاملی را در خصوص خرید یک دستکش دوچرخه سواری استاندارد به دست خواهید آورید. پس تا پایان با ما همراه باشید.

 استفاده از یک جفت دستکش مناسب دوچرخه سواری، حتی اگراز نظر قیمت پایین باشد اما این امکان را به دوچرخه سوار می‌دهد که در حین سواری و راندن، لذت کامل را داشته باشد.

همانطور که گفتیم دستکش‌ها در مدل‌ها و انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند که بنا به زمان و شرایط مختلف از آنها استفاده می‌شود.

انواع دستکش‌های دوچرخه سواری:

دستکش‌های دوچرخه سواری به دو دسته‌ی انگشت دار و بی‌انگشت تقسیم بندی می‌شوند که بر حسب فصول سال می‌توان از آن استفاده نمود. مثلا در فصل سرما از نوع انگشت دار و در فصل تابستان از نوع بی‌انگشت استفاده نمود.

یک دستکش دوچرخه سواری استاندارد باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

- تنفس پذیری: یکی از ویژگی‌های مهم یک دستکش دوچرخه سواری استاندارد، تنفس پذیری آن است. یعنی جنس دستکش باید به صورتی باشد که  مانع خارج شدن بخار آب نشود. استفاده از دستکش‌های قابل تنفس، در فصول گرم سال به دوچرخه سوار این امکان را می‌دهد که دست وی همیشه خشک و مطلوب باشد.

- مچ بند دست: مچ بند دست باعث می‌گردد تا دستان به خوبی در دستکش محکم قرار گیرند.

- قابلیت محافظتی دستکش: همانطور که می‌دانیم دستکش‌ها در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. دستکش‌ها به دو صورت نازک و ضخیم هستند که نوع ضخیم آن عملکرد بهتری در مقابله با موانع و حوادث را دارد.

- ضد آب بودن: ضد آب بودن از دیگر ویژگی‌های یک دستکش استاندارد است. در این نوع دستکش‌ها از پارچه‌های ضد آب و یا محافظ ضدآب استفاده می‌شود. فقط لازم به ذکر است که استفاده از دستکش‌های ضد آب به دلیل اینکه جای هیچ تنفس پذیری ندارند برای فصول گرم سال مناسب نیستند.

- کف دستکش: عموما جنس کف دستکش با جنس روی دستکش متفاوت است وعلت این ویژگی به خاطر پیشگیری از لغزندگی فرمان در دست دوچرخه سوار است.

- گرما: در فصول سرد سال از دستکش‌هایی که دارای عایق هستند استفاده می‌شود تا دست دوچرخه سوار در برابر سرما ایمن باشد. این نوع از دستکش‌ها از مدل‌های دیگر دارای وزن بیشتری هستند و همین عامل بر عملکرد آن تاثیر گذار است.

سایز بندی دستکش دوچرخه سواری:

دستکش‌ها در سایزهای مختلف طراحی و تولید شده‌اند، بنابراین در هنگام خرید کاملا دقت کنید که دستکش مورد نظر با سایز دست شما هماهنگ باشد.( به سایزبندی روی بسته‌ی آن دقت کنید)

 در هنگام خرید دستکش دوچرخه سواری به چه نکات کلیدی باید توجه شود؟

-ایمنی دستکش دوچرخه سواری شما در هنگام خرید اهمیت دارد و باید به آن توجه شود. دستکش انتخابی شما باید دارای نوعی مچ بند باکیفیت باشد که در حین رکاب زدن از دستان شما به خوبی محافظت کند.  دقت داشته باشید هرچه پارچه این دستکش استحکام بیشتری داشته باشد به تبع بهتر می تواند امنیت دستان شما را نیز حفظ کند.

- در هنگام خرید دستکش دوچرخه سواری لازم است تا لایه زیرین آن را به خوبی بررسی کنید. دقت داشته باشید این بخش از دستکش از لغزش دست شما هنگام گرفتن دسته دوچرخه جلوگیری می کند.

-لایه نفوذپذیری هوا به داخل از دیگر ویژگی هایی است که باید در دستکش دوچرخه سواری وجود داشته باشد. دستکش های باکیفیت موجود در بازار خود دارای بخش هایی هستند که از خروج بخارآب از داخل آن جلوگیری می کند. البته که کمک می کند تا هوا به خوبی در داخل آن جریان داشته باشد و پوست شما نیز مرطوب بماند.

-برای خرید دستکش باکیفیت ابتدا بهتراست نیازهای خود را در این زمینه لیست کنید. امروزه تنوع دستکش دوچرخه سواری در بازار بسیارزیاد است از این رو نیز شما می توانید بسته به نیازهایتان هریک از آنها را انتخاب کرده و خریداری کنید. پس قبل از خرید از خود بپرسید که برای چه فصلی این دستکش را نیاز دارید و چه ویژگی های دیگری از آن در نظر شماست؟

- همانطور که می‌دانیم دستکش‌ها در سایزهای مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند. بنابراین در هنگام خرید دستکش دوچرخه سواری، نوعی را انتخاب کنید نه آنقدر جذب باشد که مانع عملکرد منظم جریان خون شود و نه آنقدر آزاد و شل باشد که بهبود عملکرد دوچرخه سواری را تحت تاثیر قرار دهید.

- با توجه به فصول سال، سعی کنید که از دو نوع دستکش مناسب فصل زمستان و تابستان داشته باشید. ( استفاده از دستکش‌های انگشت دار و بی‌انگشت، دستکش‌های ضد آب، دستکش‌های ضد تعریق )

- در هنگام دوچرخه سواری در محیط‌های کوهستانی، پر فراز و نشیب و مکان‌هایی که احتمال می‌دهید امکان خطر افتادن وجود دارد، حتما از دستکش‌های انگشت داری که وزن آن سبک است استفاده کنید. با وجود هوای گرم تابستان نیز از داشتن دستکش غافل نباشید زیرا در غیر این صورت سلامت شما به خطر می‌افتد و آن لذتی که باید از این ورزش مهیج به دست آورید را کسب نخواهید کرد.

- قبل ای اینکه دستکشی را خریداری کنید ابتدا به نیازها و مدت زمان استفاده‌ی خود از دستکش مورد نظر توجه کنید تا دستکشی که مناسب شماست را خریداری کنید و از صرف هزینه‌های گزاف برای خرید دستکش‌هایی که فقط با نام برندشان خودنمایی می‌کنند پیشگیری کنید.

سخن پایانی:

همانطور که در مطالب بالا ذکر شد، استفاده از دستکش‌های دوچرخه سواری یکی از ابزار مهم  برای یک دوچرخه سوار، مخصوصا دوچرخه سوار حرفه‌ای است. در هنگام خرید حتما به سایز، ویژگی‌های اصلی یک دستکش استاندارد و انتظاراتی که از آن دستکش دارید توجه کنید، زیرا که انتخاب یک دستکش مناسب علاوه بر اینکه شما را در هنگام بروز حوادث حفظ می‌کند، امکان لذت بیشتر شما از این ورزش مهیج و نشاط آور را فراهم خواهد کرد.          

                                                           

ادامه مطلبShow less

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم