برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

دوچرخه برقی

دوچرخه برقی

دوچرخه برقی دارای یک موتور الکتریکی کوچک است که شما را در پدال زدن کمک می‌کند. اگرچه برخی از افراد این مدل از دوچرخه‌ها را با موتورسیکلت برقی اشتباه می‌گیرند، اما تا زمانی که شما بر روی این دوچرخه پدال می‌زنید به آن دوچرخه، مدل برقی گفته می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع این مدل از دوچرخه‌ها آشنا کنیم تا با دقت کافی نسبت به خرید آن اقدام کنید.

مزایای استفاده از دوچرخه برقی

استفاده از دوچرخه برقی مزایای بسیارزیادی دارد و شما را برای خرید آن مجاب می کند. درادامه این مزایا را با هم مرورمی کنیم تا بتوانید براساس آنها برای خرید تصمیم بگیرید.

1-      برای استفاده از دوچرخه برقی نیازی به گواهینامه ندارید. از این رو نیز در هر سنی می توانید از دوچرخه برقی استفاده کنید.

2-      برای استفاده از دوچرخه برقی هیچ محدودیتی ندارید و می توانید به راحتی در هر محیطی از آن استفاده کنید.

3-      استفاده از دوچرخه برقی در مسیرهای طولانی برای رکاب زدن به شما کمک می کند. از این رو نیز شما با کمک این دوچرخه با حضور در اجتماع کمتر احساس خستگی خواهیدکرد.

4-      موتورالکتریکی به کاررفته در این دوچرخه به شما کمک می کند تا با صرف انرژی کمتر مسافت بیشتری را طی کنید.

5-      سرعت دوچرخه برقی نسبت به موتور کمتر است از این رو نیز برای استفاده ایمن تر خواهدبود.

6-      برای پارک کردن دوچرخه به فضای زیادی نیاز ندارید از این رو نیز به راحتی می توانید در هر محیطی آن را پارک کرده و به کارهایتان رسیدگی کنید.

7-      دوچرخه برقی نسبت به موتور پاک تر است و به تمیزشدن هوای محیط کمک خواهدکرد.

8-      استفاده از دوچرخه برقی برای هر سنی و وضعیت جسمانی توصیه می شود و مشکلی را برای افراد به وجود نخواهدآورد. از این رو نیز افرادی که از نظر پزشکی نمی توانند مسافت زیادی را بپیمایند با کمک این دوچرخه به راحتی می توانند ورزش کنند.

خرید دوچرخه برقی

امروزه به دلیل آلودگی هوا به خصوص در کلان شهرها مانند تهران، استفاده از دوچرخه‌های الکتریکی جایگاه خاصی پیدا کرده است. این دوچرخه‌ها به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. به کمک این دوچرخه‌ها می‌توانید در خیابان‌های پر ترافیک به راحتی حرکت کنید. از آنجایی که دوچرخه الکترونیکی هیچ‌گونه آلودگی برای محیط زیست ندارد؛ بنابراین یک انتخاب سبک‌تر و پاک‌تر از وسایل نقلیه است.

از طرف دیگر برخلاف موتور این مدل از دوچرخه‌ها سرعت کمتری دارند. در نتیجه با امنیت بیشتری می‌توانید مسیرهای شهری را طی کنید. علاوه بر این برخلاف موتور و یا وسایل نقلیه، هیچ دغدغه‌ای بابت جای پارک نخواهید داشت. در نتیجه برای خیابان‌های شلوغ یک گزینه‌ی مناسب است. از طرفی دیگر امروزه به دلیل استقبال بسیار زیاد از این وسیله‌ی نقلیه، اکثر مناطق جای پارکی را برای دوچرخه برقی در نظر گرفته‌اند.

برای استفاده از این مدل دوچرخه‌ها هیچ محدودیت مکانی ندارید. بدین معنا که شما می‌توانید از گذرگاه عابر پیاده، خیابان، داخل پیاده‌روها، پارک‌ها و فضای سبز از آن استفاده کنید. همچنین اگرچه این دوچرخه به صورت برقی کار می‌کند، اما همانند سایر وسایل نقلیه مانند موتور نیاز به گواهی نامه رانندگی ندارید.

از آنجایی که این موتور با برق کار می‌کند در نتیجه مصرف انرژی آن بسیار کمتر است. همچنین بدون نیاز به آمادگی جسمانی، می‌توانید به صورت روزانه از آن استفاده کنید چرا که انرژی کمتری برای زدن رکاب نیاز دارد. همچنین می‌توانید مسافت طولانی‌تری را نسبت به سایر دوچرخه‌ها با آن طی کنید. به این دلیل که انرژی الکتریکی کمک می‌کند تا کمتر شما از رکاب استفاده کنید.

به کمک نوع برقی دوچرخه‌ها می‌توانید بدون عرق کردن زیاد از آن استفاده کنید. چرا که موتور برقی این وسیله باعث می‌شود که کمتر رکاب بزنید؛ بنابراین این ویژگی باعث می‌شود تا کمتر عرق بکنید. در نتیجه این وسیله یک گزینه‌ی مناسب برای کسانی است که می‌خواهند از آن برای رفتن به محل کار یا مهمانی استفاده کنند.

ویژگی دوچرخه‌های مدل برقی

امروزه ورزش با دوچرخه بسیار رایج شده است. در نتیجه دوچرخه‌ها نیز دچار تغییراتی شده‌اند و این موضوع تاثیر شگرفی بر روی این ورزش گذاشته است. اگرچه دوچرخه برقی همانند یک دوچرخه معمولی است اما موتور برقی موجود در این وسیله نقش یک نیروی محرکه را بازی می‌کند.

برخی از مدل‌های دوچرخه‌های برقی بدین صورت است که با پدال زدن نیروی برق تولید می‌کنند و برخی دیگر با فشار دادن پدال می‌توانید آن راه بیندازید. در واقع شما از موتور تنها در مواقع ضروری استفاده می‌کنید. اما اگر به یک تپه یا شیب تند برسید، مجبور هستید که خودتان رکاب بزنید. اما در مسیرهای طولانی و صاف می‌توانید بر روی انرژی الکتریکی این دوچرخه‌ها حساب باز کنید.

کیفیت دوچرخه، کیفیت باتری، دمای هوا، شرایط جوی و شرایط جاده از جمله ویژگی‌هایی است که می‌تواند در عملکرد و خصوصیات یک دوچرخه برقی تاثیرگذار باشد. برخی از ویژگی‌های این مدل دوچرخه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دارای باتری قابل شارژ است.

سرعت این دوچرخه‌ها بین 25 تا 32 کیلومتر در ساعت است.

با توجه به قوانین هر کشور، میزان قدرت و سرعت این مدل از دوچرخه‌ها متفاوت است. به عنوان مثال برخی از مدل‌ها با سرعت 45 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند.

در صورتی که باتری دوچرخه برقی یک بار شارژ شود، می‌توانید مسافت بین 25 تا 60 کیلومتر را طی کنید.

انواع دوچرخه های مدل برقی

بهترین برندها سعی می‌کنند که بهترین کیفیت، نوآوری و خدمات را در اختیار دیگران قرار بدهند. برندهای معتبر در این زمینه محصولاتی را تولید می‌کنند که از نظر کیفیت بدنه، ساختار ارگونومیک، ظاهر زیبا و نوآوری حرف اول را بزند. دوچرخه‌های مدل برقی انواع مختلفی دارد. از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدل شهری: یکی از رایج‌ترین نوع دوچرخه‌های موجود در جهان است. این نوع از دوچرخه‌ها همانند یک دوچرخه معمولی است و تمام امکانات آن همانند این نوع از دوچرخه‌ها است. تنها تفاوت مدل برقی در نمایش سرعت، قدرت و میزان مسافت است. این ویژگی به کمک صفحه‌نمایش موجود در جلوی دوچرخه برقی امکان‌پذیر است.

مدل تاشو: یکی از جالب‌ترین دوچرخه‌های الکتریکی، نوع تاشو آن است که فضا و جای کمتری برای نگهداری می‌خواهد. چرا که شما می‌توانید به راحتی آن را بر روی باربند و یا صندوق عقب خود جایگذاری کنید. دوچرخه مدل تاشو قادر است تا وزن 120 کیلوگرم را تحمل کند.

مدل ساحلی: دوچرخه برقی از نظر ظاهری و قدرت با دیگر مدل‌ها بسیار متفاوت است. لاستیک این نوع از دوچرخه‌ها پهن است تا بتوانید به راحتی بر روی شن و ماسه حرکت کنید. 

خرید دوچرخه 

قیمت دوچرخه برقی

از آنجایی که هزینه‌های باتری، نوع قطعات دوچرخه و ... بسیار بالا است؛ بنابراین واضح است که قیمت دوچرخه برقی نسبت به دوچرخه معمولی بسیار بیشتر باشد. اما از آنجایی که تولیدکنندگان این نوع وسیله‌ها بیشتر شده است، در نتیجه انتظار می‌رود که قیمت این وسیله‌ها کاهش یابد.

در هر صورت اگر قصد خرید دوچرخه برقی را دارید، قیمت آن با توجه به عوامل مختلف مانند نوع و ظرفیت باتری، قدرت و توان موتور، نمایشگر سرعت، نمایشگر مسافت و ... متفاوت است.

سخن نهایی

قبل از خرید هر دوچرخه بهتر است تحقیقات و بررسی‌های کافی انجام دهید. به عنوان مثال اگر قصد خرید دوچرخه برقی را دارید، باید اول نیاز خود را به خوبی بشناسید. چرا که نوع استفاده از دوچرخه در انتخاب مدل بسیار تاثیرگذار است. از طرف دیگر باید مشخص کنید که چه مقدار بودجه برای خرید دوچرخه برقی دارید. بعد از بررسی این موارد می‌توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید.

ما در فروشگاه اینترنتی برلیانس آماده مشاوره به شما هستیم. شما می‌توانید با راهنمایی‌های همکاران ما در پشتیبانی، یک دوچرخه الکتریکی مناسب خریداری کنید.

ادامه مطلبShow less

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم