برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

خودرو دوچرخه

دوچرخه، یک وسیله نقلیه پدالی است که توسط نیروی انسانی به حرکت در می‌آید. رشته دوچرخه سواری توسط فردی به نام کارل فون دریس در سال 1817 ابداع شد. در واقع آن چیزی که ما اکنون درباره دوچرخه می‌دانیم با آن چیزی که کارل فون دریس در آن زمان ابداع نمود، متفاوت است. این مخترع آلمانی ماشینی را اختراع کرد که با کمک نیروی پاها حرکت می‌کرد و همین اختراع وی موجب شد تا در کاخ‌های سلطنتی بتوان با سرعت بیشتری حرکت کرد و آن مسیرهای طولانی را طی نمود.

دوچرخه از جمله وسایل ورزشی است که افراد از سنین بسیار پایین علاقه مند به تجربه کردن آن می‌باشند. در صورتی که این وسیله ورزشی، با کیفیت و آگاهی بالا خریداری شود، در بزرگسالی نیز یادآور خاطراتی خوش از دوران کودکی خواهد بود. هنگامی که کودک از این ورزش مهیج لذت می‌برد، هم نسبت به این فعالیت علاقه‌مند و هم سطح آمادگی جسمانی وی افزایش می‌یابد.

دوچرخه سواری برای تمامی افراد در هر سنینی بسیار مفید و لذت بخش است. اما برای آنکه از این ورزش مفرح و مهیج کمال لذت را ببریم و از فواید بی‌نظیر آن برای بدن بهره ببریم، بهتر است نسبت به این وسیله‌ی نقلیه، قطعات و اجزای جانبی آن اطلاعاتی جامع و کافی داشته باشیم. داشتن این اطلاعات به ما کمک خواهد کرد که بتوانیم از خود در صورت وجود خطرات و آسیب‌های احتمالی محافظت کنیم. 

در این مقاله سعی بر این داریم تا اطلاعاتی را در مورد یکی دیگر از قطعات دوچرخه به نام خودرو دوچرخه با شما عزیزان همراه به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

خودرو دوچرخه چیست؟

خودرو دوچرخه در واقع آن قسمتی است که زنجیر دوچرخه و شانژمان به آن متصل می‌گردند و از طریق قطعه‌ای به نام توپی دوچرخه، دوچرخه سوار خواهد توانست رکاب بزند و بدین ترتیب دوچرخه را به حرکت درآورد.

انواع مختلف خودرو دوچرخه

خودرو دوچرخه دارای انواع مختلفی می‌باشد که می‌توانید انواع خودرو دوچرخه را بر روی تمامی دوچرخه‌ها مشاهده نمایید. در صورتی که این قطعه وجود نداشته باشد، زنجیر نخواهد توانست به دوچرخه متصل شود. دوچرخه‌های قدیمی که فاقد دنده می‌باشند، دارای خودرو دوچرخه تک سرعته می‌باشند. در دوچرخه‌های حرفه‌ای مانند دوچرخه جاینت از خودرو دوچرخه 9 سرعته شیمانو استفاده می‌شود که دارای عملکرد فوق‌العاده‌ای می‌باشند. 

در بازار انواع خودروهای دوچرخه در قیمت‌های پایین موجود می‌باشد، اما نکته‌ای که در اینجا قابل ذکر است این می‌باشد که این خودروها  به احتمال زیاد پس از استفاده‌ی مداوم دچار خرابی می‌شوند و شما مجبور خواهید شد هزینه‌ی گزافی را برای تعمیر این قطعه از دوچرخه پرداخت نمایید. 

بهترین خودرو دوچرخه

بهترین خودرو دوچرخه‌ها از برند معروف شیمانو هستند که از کیفیت آلیاژ بالایی برخوردار می‌باشند. در صورت تعمیر و سرویس این خودروهای دوچرخه میبایستی از آچار خودرو دوچرخه مخصوص استفاده نمود تا آسیبی به آن وارد نگردد.

اگر شما همراه گرامی جزء آن دسته از افرادی هستید که به فکر ارتقا خودرو دوچرخه خود هستید و قصد خرید این قطعه از دوچرخه را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که خودرو دوچرخه 8 سرعته، خودرو دوچرخه 10 سرعته و خودرو دوچرخه 7 سرعته را خریداری نمایید.

راهنمای خرید خودرو دوچرخه

برای خرید خودرو دوچرخه لازم است قبل از هر چیز اطلاعات کاملی درباره این محصول داشته باشید. درادامه این نکات را با هم بررسی می کنیم.

فریم دوچرخه

فریم دوچرخه جز مهم ترین بخش های آن است که فاصله بین قطعات می تواند بازدهی دوچرخه را افزایش دهد. فریم دوچرخه در سبک های مختلف با هم متفاوت است و اما بهترین فریم مدل هایی است که مقاومت بالا و وزن کمی داشته باشد. برای مثال در دوچرخه های کوهستانی  فریم ها کشیده تر و در دوچرخه های سرعتی فریم جمع تر خواهدبود.

قطعات دوچرخه

دومین موردی که برای خرید خودرو دوچرخه باید بررسی شود، انتخاب قطعات باکیفیت است. دقت داشته باشید در صورت اینکه یکی از قطعات دوچرخه کیفیت درستی نداشته باشد، عملکرد کلی آن را به خطر می اندازد. از این رو نیز برای بالابردن بازدهی دوچرخه نیز لازم است در انتخاب قطعات بیشتری دقت را داشته باشید.

سایز مناسب دوچرخه

دوچرخه براساس اندازه تایر به مدل های متنوعی تقسیم می شود که شما می توانید بسته به فرم بدنی خود هریک از آنها را انتخاب کنید. دقت داشته باشید هر برند سایزبندی دوچرخه خاص خود را دارد از این رو نیز قبل از خرید حتما دراین باره با متخصصان و نمایندگی های معتبر مشورت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب داشته باشید.

قیمت خودرو دوچرخه

از دیگر نکاتی که برای خرید خودرو دوچرخه برای شما اهمیت دارد، قیمت این محصول می باشد. به هیچ عنوان اولین ملاک شما برای خرید قیمت دوچرخه نباشد، بهتراست به دنبال باکیفیت ترین دوچرخه ها باشید. در نهایت از بین گزینه های متنوع دوچرخه ای با مناسب ترین قیمت را انتخاب کنید.

از جمله بهترین خودروهای دوچرخه:

- خودرو دوچرخه 10 سرعته کشویی سان ریس  11 – 42

- خودرو دوچرخه شیمانو اولتگرا 12 – 25

- خودرو دوچرخه شیمانو اولتگرا 11 – 25

- خودرو دوچرخه شیمانو ایکس تی 42 – 11

- خودرو دوچرخه شیمانو 9 سرعته 11 – 25

- خودرو دوچرخه شیمانو تیاگرا 11 – 25

- خودرو دوچرخه 105 شیمانو 28 – 11

- خودرو دوچرخه 105 شیمانو 25 – 12

- خودرو دوچرخه 8 سرعته شیمانو 32 – 12

- خودرو دوچرخه 9 سرعته شیمانو 32 – 11

- خودرو دوچرخه 8 سرعته مگا شیمانو 34 – 11

- خودرو دوچرخه 9 سرعته شیمانو 34 – 11

انواع خودرو چرخ دنده عقب دوچرخه:

- خودرو دوچرخه شیمانو سی اس – ام

- خودرو دوچرخه شیمانو دورایس 10 سرعته

- خودرو دوچرخه کورسی شیمانو دورایس 11 سرعته

- خودرو دوچرخه شیمانو دورایس س اس 9000 یازده سرعته

- خودرو دوچرخه کوهستان شیمانو ایکس تی 12 سرعته مدل سی اس – ام

- خودرو دوچرخه کوهستان شیمانو ایکس تی 11 سرعته مدل سی اس – ام

- خودرو دوچرخه کوهستان شیمانو اس ال ایکس 12 سرعته مدل سی اس – ام

- خودرو دوچرخه کوهستان شیمانو ایکس تی 11 سرعته مدل سی اس – ام

نکاتی کلیدی درباره نگهداری از دوچرخه:

- یکی از نکاتی که در مورد نگهداری از دوچرخه باید مد نظر داشته باشید این است که دوچرخه را تمیز نگه دارید، زیرا این راه یکی از روش‌های ساده‌ای است که می‌توانید برعمر دوچرخه خود بیفزایید. 

- دومین نکته کلیدی این است که لاستیک‌های دوچرخه را به درستی باد کنید. لاستیک‌های ضعیف و کم باد مستعد پنچر شدن هستند.

- توجه و بررسی کردن لنت‌های ترمز دوچرخه از دیگر نکاتی که در حفظ نگهداری دوچرخه باید به آن توجه کنید، زیرا ترمزهای ساییده شده بسیار خطرناک می‌باشند. 

- ترمزهای خود را تمیز کنید. با انجام این کار مشکل ترمزها را حل می‌کنید و در صورت انجام ندادن این کار ممکن است نیاز به تنظیم مجدد ترمزها داشته باشید.

- نکته‌ی بعدی این است که، اقدام به محکم کردن ترمزهای شکاف دار کنید. اگز ترمزهای دوچرخه باریک و فاقد شکاف بودند، یعنی اگر در صورت فشار دادن اهرم ترمز متوجه شدید که بیش از نیمی از مسیر خود را به سمت دسته‌ها حرکت می‌کنید، باید آنها را بررسی و محکم کنید.

- سالانه دو بار دوچرخه خود را برای بررسی کامل نزد تعمیر کار ببرید.

- نکته‌ی دیگر این است که لزومی ندارد که همیشه زنجیر چرخ خود را روغن کاری کنید، می‌توانید از برخی روان کننده‌های مخصوص دوچرخه استفاده کنید و از آن برای قسمت‌های از دوچرخه که دارای مفصل‌های فلزی هستند، استفاده کنید. در صورتی می‌توانید از روغن چرخ استفاده کنید که ابتدا به طور کامل آن را تمیز کرده باشید در غیر این صورت زنجیر شما کثیف و فرسوده می‌شود.

- بررسی کردن اینکه چرخ دوچرخه سالم است، از دیگر نکاتی است که باید آن را مد نظر داشته باشید.

- تنظیم کردن زین یا صندلی دوچرخه از نکاتی است که در صورت رعایت نکردن ممکن است باعث زانو درد گردد.

ادامه مطلبShow less

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم