برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

آچار دوچرخه

آچار دوچرخه

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که بخواهید مهره‌‌ی دوچرخه خود را با انبردست باز کنید. در چنین شرایطی خرید آچار دوچرخه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. باز کردن مهره‌ها بدون ابزار مناسب آن باعث خراشیدگی و یا آسیب به مهره می‌شود؛ بنابراین بهتر است برای جلوگیری از هرگونه خراب‌کاری، اقدام به خرید ابزار و آچار مخصوص دوچرخه کنید.

اگر شما هم می‌خواهید که با انواع این آچارها آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با آچار مخصوص دوچرخه آشنا کنیم.

کاربرد آچار دوچرخه

دوچرخه سواری جزو یکی از بهترین ورزش‌ها است که برای تقویت سلامت روان، کاهش وزن، سلامت ریه‌ها، کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی و ... بسیار مناسب است. برای لذت بردن از دوچرخه سواری، درکنار خرید دوچرخه بهتر است لوازم جانبی آن را نیز خریداری کنید تا در مواقع نیاز بتوانید از آن استفاده کنید.

یکی از کاربردی‌ترین لوازم دوچرخه، آچار مخصوص دوچرخه است. چرا که هر نوع پیچ و مهره وسیله‌ای دارای یک آچار مخصوص است که برای باز و بسته کردن آن نیاز به آچار مخصوص دارد. شما می‌توانید با کمی فشار دست و به کمک آچار، مهره‌ها را به راحتی باز و بسته کنید.

آچار دوچرخه دسته‌بندی‌های متفاوتی دارد. یکی از این دسته‌بندی‌ها، براساس واحد اندازه‌گیری است که هنگام خرید آچار باید به آن توجه کنید و براساس نوع پیچ و مهره آن را خریداری کنید. از طرف دیگر طول دسته بیشتر آچارها برابر با 13 تا 60 سانتی‌متر است. اگر طول دسته آچار بزرگ‌تر باشد، نیرویی که به پیچ یا مهره وارد می‌شود، بیشتر است.

برای استفاده از آچارهای دسته بلند نیاز به فضای کافی است؛ بنابراین بهتر است قبل از خرید آچار به کار و فضای کاری خود توجه کنید. البته بهتر است آچارهای شما تمامی سایزها را داشته باشد تا در صورت نیاز بتوانید تمامی پیچ و مهره‌ها را با آن باز کنید. برای این منظور اگر قصد استفاده مداوم از دوچرخه را دارید، بهتر است آچارهای باکیفیت و قوی خریداری کنید.

به عنوان مثال برخی از آچارهایی که از فلز ساخته شده است، استحکام بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها دارید؛ بنابراین کیفیت آچار می‌تواند بر روی نحوه کار شما تاثیرگذار باشد. اگر برای دوچرخه نیاز به خرید مجموعه آچار ندارید، بهتر است که آچار تکی را با توجه به نیاز خودتان خریداری کنید.

آچار دوچرخه انواع مختلفی دارد. از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آچار ترکیبی (یک سر تخت و یک سر رینگی)

از آنجایی که این آچار دارای دو سر متفاوت است؛ بنابراین با خرید آچار ترکیبی شما می‌توانید هم از مزیت آچار تخت و هم آچار رینگی بهرمند شوید. سر این نوع آچار برخلاف آچار رینگی و آچار سر تخت، دارای سایز‌ یکسانی است. در نتیجه برای یک سایز به خصوص پیچ و مهره قابل استفاده است.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که از دوچرخه خود برای طبیعت گردی و یا مسافرت استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم که این آچار را درون کیف ابزار خود داشته باشید. چرا که در صورت نیاز به تعمیر دوچرخه، بتوانید از آن استفاده کنید.

آچار بکس

اگر برای تعمیرات دوچرخه به دنبال یک آچار می‌گردید که سری‌های آن قابل تعویض باشد، استفاده از آچار بکس را به شما توصیه می‌کنیم. این آچار شباهت بسیاری به آچار جغجغه‌ای دارد، اما سری‌های آن متفاوت است؛ بنابراین شما می‌توانید انواع مختلفی از پیچ و مهره‌ها با سایزهای متفاوت را با آن باز کنید.

این ویژگی به شما کمک می‌کند تا بدون نیاز به جابجایی آچارهای متفاوت، بتوانید یک مجموعه کاملی از آچار را داشته باشید. یکی از ویژگی‌های مثبت این آچار دوچرخه فروش سری‌های آن به صورت جداگانه است؛ بنابراین اگر یکی از سری‌های این آچار گم شد، جای هیچ نگرانی وجود ندارد. چرا که می‌توانید سری آچار را به صورت جداگانه خریداری کنید.

در مجموعه آچار بکسی، یک یا دو میله رابط وجود دارد که دسترسی راحت به پیچ و مهره‌ها در نقاط دور از دسترس را برای شما فراهم می‌کند. از آنجایی که این آچار از نوع صادراتی است؛ بنابراین برحسب متریک و یا همان میلی‌متر به فروش می‌رسد.

آچار آلن

از پرکاربردترین انواع آچار دوچرخه می توان به آچار آلن اشاره کرد. دقت داشته باشید این آچار به شما کمک می کند تا به راحتی تمامی پیچ های دوچرخه را بازوبسته کنید. البته تمامی پیچ های دوچرخه نیز با استفاده از این آچار باز نمی شوند و شما باید برای بازکردن آنها از آچارهای دیگری استفاده کنید. با این وجود آلن تنها آچاری است که بیشتر پیچ های دوچرخه را می توانید با استفاده از آن بازکنید از این رو نیز پرکاربرد است.

آچار زنجیر

از دیگر انواع آچار دوچرخه می توان به آچار زنجیر اشاره کرد. دقت داشته باشید مسلما برای همه ما پیش آمده است که در حین رکاب زدن زنجیر دوچرخه به کلی پاره شود. از این رو نیز بهتراست آچار زنجیر را نیز در لیست آچارهای موردنیاز خود بگنجانید.

آچار جغجغه ای

آچار جغجغه ای جز ابزارهای همه کاره محسوب می شود که در حین رکاب زدن به آن نیاز پیدا خواهیدکرد. این
آچار دارای یک اهرم اصلی است که می توانید با تعویض سری آن به راحتی در موقعیت های مختلف از آن استفاده کنید. این ابزار در موقعیت های مخنلف استفاده می شود و با خرید آن نیاز به خرید ابزارهای دیگری نخواهیدداشت. از این رو نیز پیشنهاد می شود تا حتما یکی از مدل های آچار جغجغه ای را به همراه داشته باشید.

آچار پره

آچار پره همانطور که از نام آن پیداست برای شل و یا سفت کردن پره های طوقه دوچرخه از آن استفاده می شود. در صرت اینکه چرخ ها لنگ می زند، حتما باید از این آچار استفاده شود.

آچار پدالی

شکل خاص آچار پدالی باعث شده است تا این آچار برای تعمیر وسایلی مانند دوچرخه بسیار مناسب باشد. این آچار دارای سر گردی است که دارای یک یا دو شکاف به شکل U مانند است و به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید پیچ و مهره دوچرخه خود را باز کنید.

آچار استخوانی

ممکن است اسم آچار استخوانی نیز به گوش شما خورده باشد. این آچار که مخصوص دوچرخه طراحی شده است، به شما این امکان را می‌دهد که در جاده و طبیعت به صورت حرفه‌ای دوچرخه سواری را تجربه کنید. به کمک این ابزار می‌توانید به جاهای غیر قابل دسترس و باریک، دسترسی داشته باشید. چرا که این آچار دارای سوکت با اندازه‌های مختلف بوده و دارای دو سر متفاوت است. در نتیجه می‌توانید با آن کارهای مختلفی انجام دهید.

این آچار به گونه‌ای طراحی شده است که دیگر نیاز به استفاده از آچارها و ابزارهای دیگر نخواهید داشت. اندازه کم و وزن سبک این آچار از دیگر ویژگی‌های مثبت آن است که حمل راحت را برای شما به ارمغان می‌آورد.

قیمت آچار مخصوص دوچرخه

یکی از لوازم ضروری برای یک دوچرخه سوار، آچار دوچرخه است. چرا که بعد از مدتی دوچرخه سواری نیاز است تا تعمیرات و سرویس‌های مربوط به دوچرخه را خودتان انجام دهید. در چنین شرایطی بهتر است آچارهای مختلفی داشته باشید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید. قیمت آچار مخصوص دوچرخه با توجه به سایز و نوع آن بسیار متفاوت است.

بهتر است قبل از خرید آچار مخصوص دوچرخه به نیاز خود توجه کنید و با توجه به کاربرد و نیاز خود نسبت به خرید آن اقدام کنید.

سخن نهایی

ما در این مقاله به بررسی آچار مخصوص دوچرخه پرداختیم. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در رابطه با انواع آچار مخصوص دوچرخه کسب کرده باشید.

در صورت تمایل به خرید انواع آچار می‌توانید به فروشگاه اینترنتی برلیانس مراجعه کنید. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی در رابطه با انواع ابزارآلات دوچرخه یا آچار مخصوص آن می‌توانید با پشتیبانی 24 ساعته ما در این فروشگاه تماس حاصل فرمایید. همچنین در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانید نظر خود را زیر همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

ادامه مطلبShow less

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم