برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

قمقمه دوچرخه

قمقمه دوچرخه

چه قهرمان ورزشی باشید و یا یک دوچرخه سوار معمولی، وجه اشتراک همه‌ی شما داشتن یک قمقمه ورزشی است. هنگام ورزش، پیاده‌روی و یا دوچرخه سواری توجه به آبرسانی بدن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همین موضوع باعث شده است تا انواع مختلفی از قمقمه‌ها در بازار وجود داشته باشد؛ بنابراین دقت در خرید قمقمه باعث می‌شود تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین قمقمه دوچرخه سواری چه ویژگی هایی دارد؟

امروزه تنوع قمقمه دوچرخه سواری در بازار بسیارزیاد است از این رو نیز شما برای خرید دچار تردید خواهیدشد. بهترین قمقمه ورزشی مدل هایی است که بتوانید در هر ورزشی از آن استفاده کنید و بدین وسیله آب بدن را در حین رکاب زدن تامین خواهیدکرد.

قمقمه دوچرخه سواری با متریال متفاوتی تولید می شود که ازجمله آنها می توان به فلز، پلاستیک و شیشه اشاره کرد. البته بیشتر قمقمه ورزشی امروزه از جنس پلاستیک هستند که دوام بسیارخوبی دارند و می توانید تا سالیان سال از آن استفاده کنید. استفاده از این قمقمه پلاستیکی معایبی نیز دارند برای مثال هنگام نوشیدن آب طعم پلاستیک را احساس خواهیدکرد.

استفاده از قمقمه آب چه مزایایی دارد؟

1-      در مقابل سایر تجهیزاتی که برای دوچرخه سواری نیاز دارید، قیمت مناسبی دارد. البته که در هنگام دوچرخه سواری نیز نیاز آن به شدت احساس می شود.

2-      با استفاده از این قمقمه همیشه آب پاکیزه و خنک را در اختیار خواهیدداشت.

3-      استفاده از این قمقمه نیز از نظر بهداشتی اهمیت دارد و مختص شماست که دیگران نمی توانند از آن استفاده کنند.

4-      اندازه این قمقمه کوچک است و روی دوچرخه شما نصب می شود از این رو نیز برای حمل آن نیز به مشکل نخواهیدخورد.

5-      امروزه تنوع قمقمه دوچرخه در بازار بسیارزیاد است از این رو نیز به راحتی می توانید گزینه موردنظرتان را از میان آنها پیدا کنید.

با توجه به مزایای که برای خرید قمقمه آب بیان شد، نسبت به خرید آن تشویق خواهیدشد و با خیال راحت می توانید این محصول را خریداری کنید.

نکات مهم هنگام خرید قمقمه ورزشی

یکی از ضروری‌ترین تجهیزات ورزشی به خصوص هنگام دوچرخه سواری خرید یک قمقمه است. چرا که این وسیله به شما کمک می‌کند تا ذخیره کافی از آب نوشیدنی داشته باشید. از طرف دیگر چون این وسیله به صورت شخصی استفاده می‌شود؛ بنابراین نیاز است تا هر کسی یک قمقمه مخصوص به خودش را داشته باشد.

اگرچه برخی از افراد ترجیح می‌دهند که به جای خرید قمقمه، از بطری‌های آب معدنی استفاده کنند. اما این وسیله برای ورزش کردن اصلا گزینه‌ی مناسبی نیست؛ بنابراین بهتر است به جای بطری‌های پلاستیکی از قمقمه ورزشی استفاده کنید. تنوع قمقمه در بازار بسیار زیاد است. در نتیجه باید هنگام خرید به برخی نکات مانند کاربرد قمقمه، مواد تشکیل‌دهنده، نوع فعالیت شما و ... توجه کنید.  در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با برخی از این نکات آشنا کنیم.

ظرفیت و حجم قمقمه

اگر برای شما هم سوال پیش آمده است که در هر بار استفاده از قمقمه به چه مقدار آب نیاز دارید و یا وزن یک قمقمه بهتر است چه میزان باشد، جواب تمام این سوالات به نیاز شما بستگی دارد. چرا که قمقمه‌ها در ابعاد مختلفی در بازار وجود دارد؛ بنابراین شما می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از این موارد را خریداری کنید.

به عنوان مثال حجم متداول قمقمه‌ها دارای ظرفیت 500 تا 750 میلی‌متر است. اما برخی از قمقمه‌هایی که مخصوص دوندگان طراحی شده است، حجم کمتری از این مقدار دارد. این در حالی است که قمقمه‌های مخصوص ورزشکاران در باشگاه‌ها معمولا ابعاد بزرگتری از حجم رایج قمقمه‌ها است. این قمقمه‌ها که به شیکر نیز معروف است، امکان مخلوط کردن مایعات دیگر را نیز برای شما فراهم می‌کند.

در نتیجه می‌توانید مواد مقوی و مایعات دیگر را نیز هنگام ورزش کردن نوش جان کنید تا از این طریق تقویت شوید.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که به دوچرخه‌ سواری علاقه دارید، قمقمه‌ ورزشی مخصوص دوچرخه سواری دارای حجم 750 میلی‌متری است. این حجم از قمقمه برای مسافت‌های طولانی بسیار مناسب است و آب مورد نیاز بدنتان را تامین می‌کند. علاوه بر این می‌توانید در کنار آب از دیگر نوشیدنی‌های انرژی‌زا نیز استفاده کنید.

قمقه‌های 500 تا 650 میلی‌متری برای دونده‌ها بسیار مناسب است و این امکان را برای شما فراهم می‌کند که به کمرتان وصل کنید؛ بنابراین هنگام خرید قمقمه توجه به نوع ورزش و فعالیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که نوع فعالیت ورزشی، حجم قمقمه و وزن آن را برای شما مشخص می‌کند.

مواد سازنده قمقمه

قمقمه‌ها در دو نوع پلاستیکی و استیل ضد زنگ در بازار موجود است. نوع استیل ضد زنگ قمقمه و یا آلومینیوم می‌تواند مایعات را به خوبی خنک و یا گرم نگه دارد. اما این نوع از قمقمه‌ها بسیار آسیب‌پذیر هستند. چرا که با یک ضربه ممکن است تورفتگی در بدنه‌ی آن ایجاد شود. در نتیجه بر روی شکل ظاهری آن تاثیر می‌گذارد.

از طرفی دیگر، قمقمه‌های فلزی سنگین‌تر از نوع پلاستیکی آن است. این ویژگی در برخی از موارد ممکن است مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورد. اما اگر می‌خواهید که مایع درون این نوع از قمقمه‌ها به مدت یک روز گرم و یا سرد بماند، قمقمه‌های فلزی یک گزینه‌ی پیشنهادی مناسب برای شما است.

اما در مقابل اگر به دنبال یک قمقمه سبک می‌گردید، نوع پلاستیکی قمقمه ورزشی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. قمقمه‌های پلاستیکی در چهار نوع پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک، کوپلی استر و پلی پروپیلن در بازار وجود دارد. این نوع از قمقمه‌ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است؛ بنابراین نسبت به نوع استیل آن دیرتر خراب می‌شود. شستشوی ساده و وزن کمتر از دیگر ویژگی‌های مثبت این نوع از قمقمه‌ها است.

توجه به این نکته ضروری است که اگر قصد خرید قمقمه ورزشی را دارید، حتما نوع پلاستیکی مرغوب آن را خریداری کنید. اگرچه برخی از قمقمه‌ها قیمت پایین‌تری دارد، اما کیفیت آن پایین‌تر است و ممکن است بر روی طعم آب اثر نامطلوبی بگذارد.

شکل قمقمه

بسته به نوع کاربرد قمقمه، شکل آن نیز دارای تنوع بسیار زیادی است. به عنوان مثال قمقمه‌های مخصوص پیاده‌روی کمی باریک‌تر از انواع دیگر قمقمه‌ها هستند. چرا که باید به راحتی در دست قرار بگیرد. از طرف دیگر قمقمه‌های مخصوص کوهنوردی طرح و شکل بزرگتری دارند تا در طی مسیر کوهنوردی، آب کافی برای نوشیدن داشته باشید.

اگر شما به دنبال قمقمه ورزشی مخصوص دوچرخه سواری می‌گردید، بهتر است نوعی را خریداری کنید که به راحتی به دوچرخه متصل شود و در هنگام عبور از پستی و بلندی‌ها مقاومت بسیار بالایی داشته باشد و از ریزش آب به بیرون جلوگیری کند.

همچنین اگر می‌خواهید که قمقمه را به کمر خود وصل کنید، بهتر است قمقمه‌های باریک و ظریف را خریداری کنید. علاوه بر این اگر می‌خواهید که قمقمه فضای کمی از کیف شما را اشغال، بهتر است نوع تخت آن را خریداری کنید تا جای کافی برای دیگر وسایل خود داشته باشید.

نوع قمقمه

با توجه به نیاز و نوع ورزشی که انجام می‌دهید، قمقمه‌ها شکل‌ها و طرح‌های مختلف دارد. از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

درهای نی‌دار: برخی از این مدل قمقمه‌ها دارای یک سوراخ بر روی در خود هستند. در نتیجه می‌توانید نی را به راحتی از آن رد کنید. همچنین برخی از مدل‌ها خودشان دارای نی هستند. در نتیجه بدون کج کردن قمقمه می‌توانید آب داخل آن را به راحتی نوش جان کنید.

درهایی با حفره بزرگ: بر روی در برخی از قمقمه‌ها یک حفره بزرگ وجود دارد. این ویژگی کمک می‌کند تا در هر بار نوشیدن، حجم زیادی از آب وارد دهان شما شود.

درهای محافظ‌دار: اگر به دنبال یک قمقمه ورزشی مناسب برای دوچرخه سواری می‌گردید، نوع محافظ‌‌دار آن را به شما پیشنهاد می‌دهیم. از آنجایی که این نوع از قمقمه‌ها دارای یک محافظ بر روی در خود هستند، در نتیجه از باز شدن در و خروج آب جلوگیری می‌کند. آهنربای موجود بر روی در این قمقمه، کمک می‌کند تا در به خوبی بسته شود.

عایق بودن

اگر سرد و گرم ماندن نوشدینی برای شما اهمیت دارد، خرید قمقمه عایق‌دار یک گزینه‌ی پیشنهادی مناسب برای شما است. این نوع از قمقمه‌ها به دلیل داشتن یک عایق از جنس فوم بر روی بدنه خودشان، باعث می‌شود تا مایع درون قمقمه گرم و یا سرد باقی بماند.

وضوح بدنه

برخی از ورزشکاران نیاز دارند تا داخل قمقمه ورزشی را ببینند. چرا که گاهی نیاز است تا پودرهای ورزشی را با آب مخلوط کنند. در چنین شرایطی بدنه شفاف کمک می‌کند تا هنگام درست کردن نوشیدنی، راحت‌تر مواد را دیده و با هم ترکیب کنید. اما اگر از قمقمه فقط برای نوشیدن آب استفاده می‌کنید، شفافیت بدنه قمقمه از اهمیت زیادی برخوردار نیست.

سخن نهایی

خرید لوازم ورزشی مخصوص دوچرخه سواری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هرچه قدر وسایل شما باکیفیت‌تر و مناسب‌تر باشد، آسایش بیشتری هنگام ورزش کردن دارید. در صورت نیاز به خرید قمقمه مخصوص دوچرخه سواری می‌توانید از سایت برلیانس اقدام به سفارش نمایید. در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانید با همکاران ما در پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلبShow less

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم