برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

کامپیوتر و کیلومتر شمار دوچرخه

کامپیوتر و کیلومتر شمار دوچرخه

نسل جدیدی از دوچرخه‌ها وجود دارد که دارای کیلومترشمار و یا کامپیوتر هستند. به کمک کامپیوتر و کیلومتر شمار دوچرخه می‌توانید اطلاعات بسیار مفیدی را در رابطه با سلامت فیزیک بدنتان بدست بیاورید. به عنوان مثال می‌توانید با کیلومتر شمار دوچرخه به اطلاعاتی مانند مسافت طی شده، سرعت حرکت دوچرخه، میزان کالری مصرفی و ... دسترسی داشته باشید.

این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا بتوانید یک برنامه‌ریزی صحیحی در رابطه با دوچرخه سواری خود داشته باشید.

معرفی بهترین کیلومترشمار دوچرخه

هنگامی که برای خرید کامپیوتر و کیلومترشمار دوچرخه اقدام می کنید با مدل های متنوعی از این محصول روبه رو می شوید. درادامه برخی از مشهورترین آنها را با هم مرورمی کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را از میان آنها داشته باشید.

کیلومترشمار دیجیتالی تایپک

از بهترین کیلومترشماردوچرخه می توان به کیلومترشمار تایپک اشاره کرد که ویژگی های خاص و منحصربه فردی دارد. ازجمله ویژگی های این محصول می توان به ذخیره کردن اطلاعات تا صدساعت، اتصال به موبایل، مقاومت در برابر گردوخاک، کالری سنج و پایش ضربان قلب اشاره کرد.

کیلومترشمار دوچرخه سیگما

از دیگر انواع برندهایی که در حوزه تولید کیلومترشمار دوچرخه فعالیت می کنند، می توان به برند سیگما اشاره کرد.  ویژگی های این کیلومترشمار این ویژگی را دارد که می توانید به راحتی میزان آمادگی خود را نسبت به مسافتی که طی می کنید، برآورد کنید.

کیلومترشمار دوچرخه پرو

برند پرو از دیگر برندهایی است که در حوزه تولید ابزار دوچرخه به خصوص کیلومترشمار فعالیت دارد. دقت داشته باشید که اگر می خواهید دو دوچرخه را با یکدیگر پایش کنید، کیلومترشمار پرو این قابلیت را در اختیار شما می گذارد . البته که می توانید سرعت لحظه ای خود را نیز به خوبی ببینید.

امروزه برندهای زیادی در این زمینه فعالیت دارند که به تبع محصولات متنوعی را نیز عرضه می کنند. ما در این بخش برخی از معروف ترین این برندها را به شما معرفی کردیم تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. ما در برلیانس کامپیوتر و کیلومترشمار دوچرخه را از برندهای متنوعی ارائه می کنیم که به راحتی می توانید گزینه باب سلیقه تان را از میان آنها پیدا کنید.

کامپیوتر و کیلومتر شمار دوچرخه

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، مدل‌های جدید دوچرخه دارای بخشی به نام کیلومترشمار و یا کامپیوتر است. این بخش جدید از دوچرخه کمک می‌کند تا شما اطلاعات مفید و جامعی در رابطه با دوچرخه سواری داشته باشید. چنین شرایطی کمک می‌کند تا سلامت بدن شما به خوبی تضمین شود.

در گذشته عدم وجود کیلومتر شمار باعث می‌شد که شما اطلاعاتی در رابطه با میزان مسافت طی شده با دوچرخه نداشته باشید. اما امروزه به کمک کیلومتر سنج دوچرخه می‌توانید به اطلاعاتی مانند مسافت طی شده در زمان دوچرخه سواری، میزان کالری مصرف  شده در حین دوچرخه سواری، بیشترین، کمترین و متوسط سرعت حرکت و ... دسترسی داشته باشید.

همچنین به کمک کامپیوتر دوچرخه می‌توانید به اطلاعاتی در رابطه با میزان دور با دوچرخه، ارتفاع، دما، شیب مسیر و سایر اطلاعات تخصصی دست پیدا کنید. اطلاعات کامپیوتر و کیلومتر شمار دوچرخه کمک می‌کند تا یک برنامه‌ریزی صحیحی در رابطه با دوچرخه سواری خود داشته باشید.

کامپیوتر دوچرخه

امروزه دوچرخه سواری فقط راهی برای گذراندن وقت و یا سرگرمی نیست. بسیاری از افراد از این وسیله به عنوان ورزش برای سلامت خود نیز استفاده می‌کنند. 

بر روی برخی از دوچرخه‌ها یک دستگاه کوچکی به نام کامپیوتر نصب شده است که یک نمای کلی از سرعت دوچرخه، مسافت پیموده شده، زمان، فشار و ... را نشان می‌دهد. در واقع این کامپیوتر کوچک نقش یک داشبورد ماشین را بازی می‌کند که به کمک آن می‌توانید به برخی از اطلاعات دست پیدا کنید. برای این منظور کافی است تا آن را به قسمت فرمان خود وصل کنید. این وسیله بعد از اتصال فضای بسیار کمی از فرمان را اشغال می‌کند.

اگرچه استفاده از این وسیله‌ی جانبی اجباری نیست، اما می‌توانید به اطلاعات بسیار مفیدی دست پیدا کنید. برخی از مدل‌های کامپیوتر دوچرخه دارای یک صفحه‌نمایش بزرگ هستند که از این طریق می‌توانید به اطلاعاتی مانند سرعت، دما، شمارنده کالری، نمایشگر ضربان قلب و یا فاصله دست پیدا کنید.

همچنین برخی از این مدل‌ها دارای محلی برای اتصال USB هستند که می‌توانید اطلاعات ضبط شده را به کامپیوتر منتقل کنید.

کیلومتر شمار دوچرخه

دوچرخه سواری به دلیل نداشتن آلاینده‌های خطرناک برای محیط زیست، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. از طرفی دیگر دوچرخه‌های جدید دیگر مانند دوچرخه‌های قدیمی نیستند. بسیاری از کسانی که به صورت حرفه‌ای دوچرخه سواری را انجام می‌دهند همیشه دنبال لوازم جانبی دوچرخه هستند. چرا که این وسایل جذابیت دوچرخه سواری را برای آنها بیشتر می‌کند.

یکی از این وسایل جانبی، کامپیوتر و کیلومتر شمار دوچرخه است. به کمک این ابزار دوچرخه سواری برای شما لذت‌بخش‌تر خواهد شد. کیلومتر شمار دوچرخه اطلاعاتی مانند سرعت و مسافت طی شده با دوچرخه را برای شما فراهم می‌کند. در واقع به کمک این ابزار می‌توانید همه چیز را در رابطه با سواری خود با این وسیله به راحتی محاسبه کنید.

همچنین نوع پیشرفته‌تر کیلومتر شمارها اطلاعات بیشتری مانند کمبود آب بدن، اندازه گیری مسافت روزانه با توجه به آمادگی بدن و BMI سفر را برای شما محاسبه می‌کنند. این ویژگی کمک می‌کند تا انگیزه بیشتری برای دوچرخه سواری داشته باشید.

انواع مختلفی از کیلومتر شمار در بازار موجود است که هرکدام از آنها به روش‌های متفاوتی مسافت طی شده با دوچرخه را برای شما حساب می‌کند. به عنوان مثال یکی از رایج‌ترین نوع کیلومتر شمارها، سنسور چرخی آن است. برای اتصال این سنسور به دوچرخه از یک آهنربای کوچک استفاده می‌شود. این آهنربا بر روی لبه چرخ دوچرخه قرار می‌گیرد. سپس یک سنسور مغناطیسی بر روی دسته فرمان دوچرخه بسته می‌شود.

زمانی که چرخ به طور کامل می‌چرخد، آهن ربا از کنار سنسور عبور کرده و میزان مسافت و سرعت را برای شما محاسبه می‌کند. البته برای محاسبه دقیق نیاز است تا یک سری اطلاعات اضافی نیز به دستگاه بدهید.

چرا از وسایل جانبی دوچرخه استفاده کنیم؟

شاید شما هم جزو کسانی باشید که خرید کامپیوتر و کیلومتر شمار دوچرخه را ضروری نمی‌بینید. اما داشتن این ابزارهای جانبی می‌تواند بسیار مفید باشد. زیرا بسیار مهم است که بدانید روزانه چه مقدار دوچرخه سواری می‌کنید و یا سرعت شما حین سواری با دوچرخه چه میزان است. این موارد باعث می‌شود تا شما لذت کافی از دوچرخه سواری خود ببینید.

چرا که اگر دوچرخه سواری برای شما لذت بخش نباشد، بعد از مدت کوتاهی از آن خسته خواهید شد. در نتیجه آن را رها خواهید کرد. اما این وسایل به شما کمک می‌کند تا از دوچرخه سواری خود لذت کافی ببرید. در نتیجه بهتر است این وسایل جانبی را برای دوچرخه خود خریداری کرده و از آن استفاده کنید.

قیمت کیلومتر شمار و کامپیوتر دوچرخه

این ابزارهای جانبی قیمت‌های مختلفی دارد. به عنوان مثال مدل‌های معمولی کیلومتر شمار دوچرخه از 150 هزار تومان به بالا است. اما نمونه‌های حرفه‌ای آن ممکن است به چندین میلیون برسد.

البته نمونه‌های گران‌تر آن نسبت به مدل‌های معمولی از امکانات بیشتری مانند GPS، میزان ضربان قلب، کالری سوزانده شده، ارتفاع لحظه‌ای، دمای هوا، داشتن بک لایت برای استفاده در شب برخوردار هستند.

بنابراین اگر به طور معمولی از دوچرخه استفاده می‌کنید، خرید کیلومتر شمار ارزان یک گزینه‌ی پیشنهادی مناسب برای شماست؛ بنابراین نیاز به هزینه بیشتر نخواهید داشت. در غیر این صورت اگر ورزشکار حرفه‌ای هستید و یا از دوچرخه برای رژیم و تناسب اندام استفاده می‌کنید، بهتر است کیلومتر شمار پیشرفته‌تری را خریداری کنید. بنابراین بهتر است با توجه به نوع کاربرد و نیاز خود نسبت به خرید کامپیوتر و کیلومتر شمار دوچرخه اقدام کنید.

سخن نهایی

ما در این مقاله به بررسی برخی از ابزارهای جانبی دوچرخه پرداختیم. به کمک این ابزارها می‌توانید به اطلاعات جالبی دست پیدا کنید.

در صورت تمایل به خرید کیلومتر شمار و کامپیوتر دوچرخه می‌توانید از فروشگاه اینترنتی برلیانس اقدام به سفارش نمایید.

ادامه مطلبShow less

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم