برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

معرفی جدیدترین روش های جلوگیری از پنچرشدن لاستیک دوچرخه

نوشته شده در تاریخ11 ماه پیش
دوست داشتن

یکی از مهم ترین معضلاتی که دوچرخه سوار با آن روبه روست، پنچری لاستیک دوچرخه است. پنچری لاستیک در هر موقعیت اتفاق می افتد و می تواند شما را با مشکل مواجه کند. شاید تعجب کنید اما برای جلوگیری از پنچرشدن لاستیک دوچرخه روش هایی وجوددارد که می تواند در این زمینه به شما کمک کند. درواقع با استفاده از این روش ها می توانید احتمال پنچرشدن لاستیک را کاهش دهید. اگر اطلاعات زیادی در این حوزه ندارید، همراه ما باشید.

روش های جلوگیری از پنچرشدن لاستیک دوچرخه

پنچرشدن لاستیک دوچرخه امری طبیعی است با این وجود در برخی از مواقع شما را به دردسر می اندازد. با روش هایی که درادامه بیان می کنیم، می توانید این پنچری را به حداقل برسانید.

استفاده از پودر تالک

یکی از روش های جلوگیری از پنچرشدن لاستیک دوچرخه، استفاده از پودر تالک است. زمانی که شما پودرتالک روی طوقه و یا لاستیک می زنید، احتمال پنچری را به شدت کاهش می دهد. کارکرد این پودر به صورتی است که اصطحکاک بین تیوپ و لاستیک دوچرخه را به حداقل می رساند و همین نیز سبب کاهش پنجری دوچرخه خواهدشد.

اگر شما به صورت حرفه ای دوچرخه سواری می کنید، حتما از این پودر همراه داشته باشید. بهتراست استفاده آن را به صورت دوره ای تنظیم کنید تا متوجه کاهش پنچری احتمالی شوید.

بررسی psi لاستیک

یکی دیگر از اقداماتی که می توانید در جهت جلوگیری از پنچرشدن لاستیک دوچرخه انجام دهید، بادکردن لاستیک در محدوده psi است. دقت داشته باشید محدوده psi هر لاستیک روی کناره آن حک شده است، که می توانید به راحتی آن را بررسی کنید.

عایق بندی تیوپ

از دیگر روش های حرفه ای برای جلوگیری از پنچرشدن لاستیک دوچرخه، عایق بندی تیوپ است. درواقع شما می توانید با اینکار تا 80درصد از پنچری لاستیک جلوگیری کنید. البته دقت داشته باشید اینکار را روی هر دوچرخه ای نمی توانید، انجام دهید. برای مثال عایق بندی تیوپ به هیچ عنوان نباید روی دوچرخه کورسی انجام شود زیرا وزن دوچرخه را بالا می برد.  اما اگر شما یک استفاده معمولی از دوچرخه دارید، این روش بهترین انتخاب برای شما خواهدبود.

برای به کارگیری این روش لازم است اول یک تیوپ کورسی با عرض 23میلی متری خریداری کنید. سپس بخشی از این تیوپ که داخل تیوپ قرارمی گیرد را با قیچی ببرید. سپس آن را بین تیوپ دوچرخه و لاستیک قراردهید. درنهایت نیز به خوبی آن را باد کنید.

چک کردن لبه های تیز طوقه

طوقه دوچرخه سوراخ هایی دارد معمولا هم تیز هستند، همین سوراخ ها می تواند سبب سوراخ شدن تیوپ شود. به همین دلیل برای جلوگیری از پنچرشدن لاستیک دوچرخه بهتراست نوارطوقه دوچرخه را هرچند وقت یکبار به خوبی چک کنید. اگر در این بخش حفره های بیرون زده ای وجوددارد، باید برای پوشش دادن آنها اقدام کنید تا خطر پنچری را به حداقل برسانید.

خرید لاستیک خوب

همه لاستیک های دوچرخه کیفیت یکسانی ندارد به همین دلیل نیز سعی کنید یک لاستیک خوب و باکیفیتی بخرید. امروزه شما می توانید تیوپ و تایر دوچرخه را از برندهای متنوعی در بازار ببینید که شما باید برای انتخاب آنها سبک دوچرخه تان را درنظربگیرید.

دقت داشته باشید اگر وزن دوچرخه برای شما اهمیت ندارد، می توانید لاستیک ضخیم را خریداری کنید که طول عمر آن نیز به نسبت سایرین بالاتر است.

نکته دیگری که باید بدانید این است که هر چندوقت یکبار به خوبی لاستیک ها را چک کنید. پس به موقع برای تعویض این لاستیک ها اقدام کنید تا از پنچری پی درپی خلاص شوید.

پنچرگیری با آپارات

یکی از روش هایی که شما می توانید برای پنچرگیری دوچرخه از آن کمک بگیرید، آپارات است. منظور از آپارات همان وصله است که شما می توانید با کمک آن سوراخ های ریز روی تیوپ را از بین ببرید.البته دقت داشته باشید قبل از پنچرگیری لاستیک را به خوبی بررسی کنید و اگر جسم تیزی در آن فرورفته بود، باید این شی را خارج کنید. برای اینکه بتوانید کار پنچرگیری را به خوبی انجام دهید، لازم است ابزار لازم برای این کار در اختیار داشته باشید.

تردد در مسیرهای ایمن

هر شی تیزی می تواند سبب پنچری لاستیک دوچرخه شود پس برای جلوگیری از پنچری لازم است در مسیرهای امن رکاب بزنید.اگر در مسیر خود هر شی درخشنده ای را مشاهده کردید،سریعا خود را برای تغییر مسیر آماده کنید. شاید همان لحظه لاستیک شما پنچر نشود اما به مرور دیگر لاستیک و تیوپ سالمی نخواهیدداشت.

استفاده از موارد محافظتی

نوارهای رینگ و آسترهای لاستیک هر دو از مواردی هستند که از پنچرشدن لاستیک دوچرخه جلوگیری می کنند. نوارهای لبه خود از تیوپ در برابر ضربات طوقه محافظت می کنند. این نوارها در لبه تیوپ قرار می گیرند که برخی از جنس پارچه  و برخی دیگر پلاستیکی هستند. آسترهای لاستیک نیز چنین خاصیتی دارند و از نفوذ اشیای احتمالی جلوگیری می کند.دقت داشته باشید هر دوی این محافظ ها می تواند نقش مهمی را در جلوگیری از پنچری داشته باشد. البته این محافظ ها با قیمت مناسبی هم عرضه می شوندپس با کمک آن می توانید به خوبی سلامت لاستیک را تامین کنید.

برای نصب این موارد حتما به همپوشانی آنها توجه داشته باشید درغیراین صورت نمی تواند تاثیر زیادی را در پنچری لاستیک شما داشته باشد. اگر شما مهارت زیادی را برای نصب این موارد ندارید، می توانید از فرد متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

استفاده از وایپر

امروزه استفاده از وایپر چندان محبوبیتی ندارد به همین دلیل نیز سخت در بازار پیدا می شوند. با این وجود می توان از آن برای جلوگیری از پنچرشدن لاستیک دوچرخه استفاده کرد. وایپر را شما می توانید به گلگیر دوچرخه وصل کنید. این آیتم دارای یک میله فلزی با روکش پلاستیکی است که روی تایر قرار می گیرد و به خوبی قبل از حرکت زباله ها را پاک می کند. از وایپر می توانید روی لاستیک با حداقل عاج استفاده کنید.

در این بخش سعی کردیم مهم ترین روش های جلوگیری از پنچرشدن لاستیک دوچرخه را به شما معرفی کردیم. شما می توانید با کمک هریک از این روش ها با اطمینان حتی مسیرهای طولانی را هم طی کنید بدون اینکه نگران پنچری لاستیک باشید.

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم