برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

هر آنچه باید درباره خرید دوچرخه بدانید

نوشته شده در تاریخ3 ماه پیش
دوست داشتن

دوچرخه جز یکی از پرطرفدارترین وسایل نقلیه‌ای محسوب می‌شود که با محیط زیست سازگاری لازم را دارد. شما می‌توانید این وسیله را برای ورزش‌کردن و یا  حمل‌ونقل روزمره خود استفاده کنید. تنوع دوچرخه در بازار بسیار زیاد است و شما می‌بایست باتوجه به ویژگی‌های هر یک و بررسی نیازهای خود برای خرید آن اقدام کنید. اگر به دنبال خرید دوچرخه مناسب در بازار هستید، باید اطلاعات لازم را دراین باره کسب کنید. درادامه راهنمای کاملی را برای خرید دوچرخه به شما ارائه می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

خرید دوچرخه

راهنمای خرید دوچرخه

دوچرخه‌های تولیدشده در بازار هر یک ویژگی‌های فنی خاص خود را دارند که باید قبل از خرید از آنها اطلاع یابید. همین ویژگی‌های فنی میزان راحتی شما را هنگام استفاده از آن نشان می‌دهد. پس بهتراست قبل از خرید به خوبی ویژگی‌های محصول را رصد کنید تا یک انتخاب درست داشته باشید.

انتخاب نوع دوچرخه

دوچرخه‌ها براساس ویژگی‌هایی که به صورت ظاهری و فنی دارند به دسته‌های متفاوتی تقسیم می‌شوند. از این رو قبل از خرید از خود بپرسید، برای چه هدفی این دوچرخه را خریداری می‌کنید؟ به صورت کلی براساس محیطی که می‌خواهید دوچرخه را در آن استفاده کنید این محصول به نمونه‌های زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

1-      دوچرخه شهری

2-      دوچرخه جاده

3-      دوچرخه کوهستان

4-      دوچرخه کورسی

5-      دوچرخه Time Trial

6-      دوچرخه هیبرید

هریک از این دوچرخه ویژگی‌های خاص خود را دارند که شما می‌بایست با درنظرگرفتن نیاز خود برای خرید آنها اقدام کنید.

بررسی وزن دوچرخه

از دیگر نکاتی که باید برای خرید دوچرخه درنظربگیرید، وزن مناسب برای آن می‌باشد. وزن دوچرخه در میزان سرعت و شتاب آن اثرگذار است، بدین ترتیب که هرچه دوچرخه انتخابی شما وزن کمتری داشته باشد، شتاب بیشتری خواهدگرفت.

دوچرخه‌های امروزی برخلاف نمونه‌های گذشته از متریالی ساخته می‌شوند که وزن آنها را تا حدامکان پایین می‌آورد. این متریال شامل آلمینیوم، کربن و کروم می‌شود. دوچرخه‌های آلمینیومی به دلیل قیمت پایینی که دارند، امروزه بیشتر از سایرین مورد توجه قرارمی‌گیرند.

بررسی دنده دوچرخه

یکی دیگر از مواردی که باید برای خرید دوچرخه درنظربگیرید، دنده‌های به کاررفته در آن می‌باشد. دنده‌های به کاررفته در دوچرخه می‌تواند رکاب زدن را برای شما راحت‌تر کند، از این رو باید درهنگام خرید موردتوجه قرارگیرد.

برای مثال شما می‌توانید در محیط‌های شیب‌دار به راحتی با تغییر دنده تردد کنید. این تغییر دنده سبب می‌شود تا رکاب زدن نسبت به حالت عادی برای شما راحت‌تر شود.

امروزه دوچرخه‌های موجود در بازار تعداد18 ،21،24 و27 دنده دارند که می‌تواند تا حد زیادی نیازهای شما را برآورده کند. البته دقت‌داشته‌باشید درصورت اینکه شما قدرت لازم را برای دوچرخه‌سواری داشته باشید، خیلی نیازی به استفاده از این دنده‌ها پیدا نخواهیدکرد.

خرید دوچرخه

بودجه مناسب

قبل از اینکه برای خرید دوچرخه اقدام کنید، باید بودجه مناسب برای آن را درنظربگیرید. انواع دوچرخه براساس ویژگی فنی و سایز آن در میانگین قیمتی متفاوتی عرضه می‌شود که انتخاب را برای مشتریان راحتتر می‌کند.

یکی از مهم‌ترین مواردی که روی قیمت دوچرخه موجود در بازار موثر است، قطعاتی که در ساخت آن درنظرگرفته می‌شود. پس قبل از خرید باید بررسی کنید به چه نوع دوچرخه‌ای نیازدارید و در استفاده از آن چه میزان مهارت دارید؟ پاسخ به این سوالات کمک می‌کند تا بتوانید یک انتخاب درست و منطقی براساس بودجه خود داشته باشید.

اندازه مناسب

هنگام خرید دوچرخه با سایزهای متفاوتی از آن روبه‌رو می‌شوید که باید به درستی برای انتخاب آن اقدام کنید. برای انتخاب سایزمناسب دو راه دارید ، اول اینکه از خود فروشنده جدول سایز دوچرخه را طلب کنید. دقت‌داشته‌باشید هر برند سایزبندی خاص خود را دارد، از این رو می‌توانید با کمک این جدول سایز انتخاب درستی داشته باشید.

اگر هم می‌خواهید این دوچرخه را به صورت اینترنتی خریداری کنید، می‌توانید از جداول عمومی برای سایزبندی دوچرخه استفاده کنید.

بررسی تایر دوچرخه

از دیگر مواردی که باید برای خرید دوچرخه درنظرداشته باشید، تایرهای به کاررفته در آن می‌باشد. به صورت کلی تایرهای به کاررفته در دوچرخه باید جنس خوب و باکیفیتی داشته باشند. از طرف دیگر بسته به نوع محیطی که می‌خواهید در آن دوچرخه‌سواری کنید باید نوع تایر را معین کنید. برای مثال آن دسته از تایرهایی که عاج ندارند، برای سرعت‌های بالا استفاده می‌شوند. تایرهای پهن و عاج‌دار می‌توانند در سرخوردن در محیط‌های مختلف جلوگیری کنند.

نوع تنه دوچرخه

برای خرید بهترین دوچرخه باید به جنس تنه به کاررفته در آن نیز توجه کنید. دقت داشته باشید تنه دوچرخه باید در عین سبک‌بودن، مقاومت کافی را نیز دارا باشد. به صورت کلی برای ساخت بدنه دوچرخه از متریال مختلف نظیر کرین، تیتانیوم، آلمینیوم، آلمینیوم-کربن، آهن و کرومل استفاده می‌شود.

آلمینیوم یکی از پرکاربردترین این متریال در ساخت تنه دوچرخه است که در عین مقاومت، قیمت مناسبی را نیز دارا می‌باشد. بیشتر دوچرخه‌های امروزی از این متریال ساخته می‌شوند که ظاهری شیک را به آن می‌دهد.

بررسی ترمز دوچرخه

ترمز دوچرخه یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن است که باید به دقت در هنگام خرید بررسی شود. ازجمله سیستم‌های ترمزی که در دوچرخه استفاده می‌شود می‌توان به نمونه‌های مکانیکی-دیسکی، هیدرولیکی- دیسکی و لقمه‌ای اشاره کرد.

از نظر سرعت عملکرد ترمزهای هیدرولیکی دیسکی یکی از بهترین نمونه‌های موجود در بازار است که فشار درستی را به چرخ‌ها وارد می‌کند. از این رو ترمز دیسکی در مقابل سایر نمونه‌های موجود در بازار طرفداران بیشتری دارد و انتخاب درستی است. با این وجود این مدل از ترمز از نظر قیمتی خیلی به صرفه نیست و به همین دلیل نیز در تمامی دوچرخه‌ها استفاده نمی‌شود.

نوع زین دوچرخه

زین دوچرخه از دیگر مواردی است که باید درهنگام خرید مورد توجه قرارگیرد. این قسمت از دوچرخه بیشتری وزن ان را تحمل می‌کند، پس اهمیت زیادی دارد. برای انتخاب زین مناسب باید مواردی نظیر جنسیت، ارگونومی، مسیرتردد و ... را درنظربگیرید. یعنی نمی‌توانیم یک زین خاص را برای خرید بهترین دوچرخه توصیه کنیم.

دوچرخه از مهم‌ترین وسایل نقلیه‌ای است که علاوه بر حفظ سلامتی شما می‌تواند در حفظ محیطزیست نیز موثر باشد. از این رو پیشنهاد می‌کنیم حتما برای ورزش روزانه خود آن را خریداری کنید.  دراین مطلب سعی کردیم تمامی نکاتی که برای خرید بهترین دوچرخه به آن نیاز دارید را بررسی کنیم. اگر شما نیز به دنبال خرید بهترین دوچرخه هستید، مطالعه این راهنمای جامع می‌تواند دراین زمینه به شما یاری رساند.

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم