برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

دوچرخه کورسی (جاده ای)

دوچرخه کورسی

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد شرکت در مسابقات ورزشی دوچرخه سواری را دارید، خرید دوچرخه کورسی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. ویژگی‌های منحصر به فرد این دوچرخه مانند لاستیک‌های نازک، قرار گرفتن فرمان کمی پایین‌تر از حد معمول، ساختار سبک و ... باعث شده است تا این مدل از دوچرخه‌ها برای مسابقات ورزشی مناسب باشد تا هنگام استفاده از آن به مدت طولانی کمتر احساس خستگی کنید.

دوچرخه کورسی چیست؟

یکی از بهترین روش‌های سرگرم‌کننده برای تمامی افراد بزرگ و کوچک دوچرخه سواری است. با دوچرخه سواری می‌توانید افراد جدیدی را ببینید و یا حین دوچرخه سواری از محیط اطراف خود لذت بیشتری ببرید. دوچرخه سواری علاوه بر یک عامل سرگرم‌کننده، یک ورزش مفرح است که باعث تناسب اندام شما نیز می‌شود.

از جمله دوچرخه‌های مناسب برای ورزش کردن، دوچرخه‌های جاده‌ای معروف به کورسی است. این دوچرخه علاوه بر سواری در پیست دوچرخه برای سواری‌های بین شهری و شهری یک گزینه‌ی انتخابی مناسب است. چرا که برای مسافت‌های طولانی و دوچرخه سواری در مسیرهای جاده‌ای و آسفالت، قطعا این مدل از دوچرخه‌ها بسیار کمک‌کننده است و سختی‌های مسیر را برای شما لذت‌بخش می‌کند.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که فکر می‌کنید داشتن فرمان کوتاه و مدل خاص دوچرخه همان دوچرخه جاده‌ای و یا کورسی است، باید بگوییم که سخت در اشتباهید. اجزای یک دوچرخه، تعیین کننده نوع دوچرخه است. یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر دوچرخه فریم آن است که سبک دوچرخه را به خوبی مشخص می‌کند. به عنوان مثال در دوچرخه‌ کورسی تایر به فریم نزدیک است تا دوچرخه سوار بتواند با سرعت بالایی حرکت کند.

بنابراین شکل خاص این دوچرخه باعث شده است تا بتوانید از این مدل برای تناسب اندام، مسابقات دوچرخه سواری، دوچرخه سواری در سطوح آسفالت شده و ... استفاده کنید. البته توجه به این نکته ضروری است که این مدل از دوچرخه‌ها برای سطوح آسفالت نشده و یا ناهموار مناسب نیست. همچنین به دلیل سرعت بسیار بالای این وسیله نمی‌توانید از آن برای تورهای چند روزه که با وسیله نقلیه پشتیبانی می‌شود، استفاده کنید.

راهنمای خرید دوچرخه کورسی

دوچرخه کورسی دارای مدل های متنوعی است که تفاوت های جزئی با هم دارند. از این رو نیز بسته به اهداف خود از ورزش دوچرخه سواری می توانید نسبت به انتخاب هریک اقدام کنید. برای خرید هریک از این دوچرخه ها باید اطلاعات کافی داشته باشید. درادامه نکاتی که در این باره نیاز دارید را مرورمی کنیم.

شناخت انواع دوچرخه کورسی

برای خرید دوچرخه کورسی لازم است قبل از هر کاری انواع آن و ویژگی های هریک را بشناسید. سپس می توانید براساس ویژگی های آنان و بررسی نیازهای خود نسبت به انتخاب هریک تصمیم بگیرید.

انتخاب از برند معتبر

زمانی که برای خرید دوچرخه کورسی اقدام می کنید با برندهای بسیارزیادی روبه رو می شوید. انتخاب از میان این برندها برای شما سخت خواهدبود. از این رو نیز بهتراست قبل از خرید برندهای مطرحی که در این زمینه فعالیت دارند را بشناسید. دقت داشته باشید امروزه دوچرخه های کورسی غیراصل بسیارزیادی در بازار یافت می شوند که وزن بسیارزیادی دارند. از این رو نیز رکاب زدن با آنها بسیارسخت و غیرقابل تحمل است. پس بهتراست به سراغ خرید از برندهای معروفی نظیر المپیا و ویوا بروید که سالهاست در این زمینه فعالیت دارند و رضایت مشتریان را جلب کرده اند.

طراحی و تعداد دنده ها

برای خرید دوچرخه کورسی باید طراحی و تعداد دنده ها به کاررفته در آن را درنظربگیرید. دقت داشته باشید شما در هنگام رکاب زدن با مسیرهای متفاوتی روبه رو هستید. از این رو نیز نیاز به تعویض دنده خواهیدداشت از این رو نیز باید به دنبال خرید دوچرخه کورسی باشید که بتواند نیازهایتان را برطرف کند.

ویژگی‌های دوچرخه‌های مدل کورسی

اگر شما هم قصد خرید دوچرخه‌های مدل کورسی را دارید، ابتدا باید با ویژگی‌های این نوع دوچرخه آشنا شوید. این مدل از دوچرخه یک گزینه‌ی مناسب برای کسانی است که به مسابقات و مسافت‌های طولانی علاقه دارند. از جمله این ویژگی‌های این مدل دوچرخه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ظاهر فرمان: یکی از تفاوت‌های اساسی این مدل از دوچرخه‌ها در مقایسه با دوچرخه‌های مسافرتی و کوهستانی و ... شکل ظاهری فرمان آن است. دوچرخه کورسی فرمانی به شکل منحنی دارد و کمی پایین‌تر از زین قرار گرفته است. در نتیجه به شما کمک می‌کند تا هنگام رکاب زدن، انرژی به خوبی به پاها منتقل شود.

البته اگر انعطاف‌پذیری کمی دارید و یا از مشکل کمردرد رنج می‌برید، شکل خاص این فرمان باعث می‌شود تا مشکل شما بیشتر شود.

ظاهر زین: شکل ظاهری و وضعیت قرار گرفتن زین دوچرخه جاده‌ای کمی با بقیه مدل‌ها متفاوت است. به طوری که وقتی دوچرخه سوار بر روی دوچرخه می‌نشیند، بدن او به سمت جلو خم می‌شود. این ویژگی باعث می‌شود تا اصطکاک هوا با فرد کمتر شود. در نتیجه سرعت او افزایش یابد.

شکل تایر: اگر دوچرخه مسابقات ورزشی را از تلویزیون دیده باشید، حتما متوجه تفاوت تایر و طوقه‌های این نوع از دوچرخه‌ها با دوچرخه‌های معمولی شده‌اید. تایر دوچرخه‌های کورسی صاف و باریک طراحی شده است تا اصطکاک کمتری با زمین داشته باشد. این ویژگی باعث شده است تا سرعت دوچرخه بالا برود.

بدنه: بدنه‌ی دوچرخه کورسی از جنس آلومینیوم و یا فایبر کربن ساخته شده است. این ویژگی باعث شده است تا این مدل از دوچرخه‌ها وزن کمتری نسبت به سایر مدل‌ها داشته باشد.

مدل‌های متنوع: تنوع این محصول در مقایسه با سایر مدل‌ها بسیار زیاد است. این مدل دوچرخه دارای سبک‌های زنانه و مردانه در اندازه‌های مختلف است.

انواع دوچرخه مسابقه‌ای کورسی

دوچرخه‌های جاده‌ای و یا همان کورسی انواع مختلفی دارد. از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استقامتی: برای مسیرهای طولانی با سطح صاف، دوچرخه استقامتی بسیار مناسب است. مدل‌های دیگر ممکن است فشار بسیار زیادی را به کمر شما وارد کنند. اما این مدل به دلیل زاویه کمتر بین زین و فرمان باعث می‌شود تا هنگام دوچرخه سواری احساس راحتی بیشتری کنید.

تورینگ: در پیست‌ها و مسیرهای طولانی، استفاده از تورینگ را به شما پیشنهاد می‌دهیم. به این دلیل که بدنه‌ی این مدل بسیار قوی است. در نتیجه می‌توانید به راحتی تجهیزات و وسایل سفر را بر روی آن قرار دهید. دوچرخه‌های مدل تورینگ به دوچرخه‌های جهانگردی نیز مشهور هستند.

مسابقه‌ای: بیشتر افراد دوچرخه کورسی را به عنوان دوچرخه مسابقه‌ای می‌شناسند. این مدل از دوچرخه‌ها فریم آلومینیومی دارد؛ بنابراین وزن کم و مدل خاص فرمان آن باعث میشود تا سرعت دوچرخه نسبت به سایر مدل‌ها کمی بالاتر برود. اگر فاکتور سرعت برای شما اهمیت دارد، خرید دوچرخه مسابقه‌ای را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

سایکلوکراس: برای مسیرهای ناهموار مانند مسیرهای گلی، چمنی، خاکی و ... دوچرخه‌های سایکلوکراس بسیار عالی عمل می‌کند. فریم استفاده شده در این مدل از دوچرخه‌ها به دلیل ناهمواری مسیر، از قدرت بیشتری برخوردار است. علاوه بر این، این نوع از دوچرخه‌ها دارای ترمز و دیسک قوی‌تری نیز هستند. ساختار این نوع از دوچرخه‌ها با ساختار دوچرخه‌های کوهستانی شباهت بسیاری دارد.

قیمت دوچرخه کورسی

قیمت دوچرخه کورسی با توجه به عوامل مختلف کمی متفاوت است. یکی از فاکتورهای مهم برای قیمت‌گذاری این محصول، نوع فریم آن است. به عنوان مثال اگر در ساخت دوچرخه از فریم کربنی استفاده شود، قیمت آن نسبت به فریم آلومینیومی کمی بالاتر است. همچنین وجود سیستم دنده و سیستم ترمز نیز می‌تواند بر روی قیمت نهایی محصول تاثیرگذار باشد

استفاده از برخی تکنولوژی‌ها مانند لوله زین دیفیوز، تکنولوژی فرمان دیفیوز از دیگر مواردی است که تفاوت بسیاری بر روی قیمت ایجاد می‌کند.

سخن نهایی

ما در این مقاله به بررسی ویژگی‌های دوچرخه مدل کورسی پرداختیم. برندهای بسیاری مانند ویوا، جاینت، فلش و ... هستند که این محصول را تولید می‌کنند. اگر به دنبال خرید بهترین دوچرخه کورسی برای مسابقات ورزشی هستید، می‌توانید از مشاوره‌های رایگان پشتیبانی ما در فروشگاه اینترنتی بریلیانس استفاده کنید. همکاران ما به صورت 24 ساعته آمادگی مشاوره به شما عزیزان را دارند.

 

 

ادامه مطلبShow less

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم