برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

دوچرخه 2018

دوچرخه 2018

دوچرخه از وسایل نقلیه پدالی است که توسط نیروی انسانی به حرکت در می‌آید. این ابزار دارای دو چرخ است که متصل به یک شاسی می‌باشند که یک چرخ در جلو و دیگری واقع در عقب قرار دارد. دوچرخه‌های امروزی که مجهز به پدال و زنجیر انتقال نیرو می‌باشند، فرآیند یک روند طولانی طی سال‌های متمادی هستند. شاید در کل بتوان روروک را نوعی دوچرخه ابتدایی فرض نمود که با گذشت زمان و بتدریج به دوچرخه‌های امروزی تکامل پیدا کرده است

در سال 1820 میلادی، یک شخص آلمانی به نام von Drais  Baron karl، یک وسیله‌ی نقلیه چوبی را ساخت که دارای دو چرخ بود. با اینکه آن  دوچرخه‌ها  دارای پدال نبودند اما به عنوان اولین دوچرخه‌ها شناخته شده‌اند. در سال 1839، یک آهنگر اسکاتلندی، یک مدل آهنی دوچرخه را طراحی نمود و در اوایل دهه 1860 نیز یک شخص فرانسوی به همراه همکارانش، با افزودن پدالی که به طور مستقیم بر روی چرخ جلوی دوچرخه نصب می‌شد، طرح و ساخت این وسیله نقلیه را متحول نمودند. این نوع از دوچرخه‌ها، اولین نمونه‌ای بودند که به تولید انبوه رسیدند. در دهه 1890 میلادی، چندین اختراع پی در پی صورت گرفت و دوچرخه‌هایی عرضه بازار شد که دارای زنجیر پدال بودند و از طریق گردش چرخ عقب حرکت می‌کردند. این دوچرخه‌ها، به دوچرخه‌های امروزی شباهت بیشتری داشتند.

انواع دوچرخه 2018

برای خرید دوچرخه 2018 لازم است اطلاعاتی را درباره انواع آنها بدانید. سپس می توانید با بررسی نیازها و ویژگی های هریک از این دوچرخه ها نسبت به خریدشان اقدام کنید.

دوچرخه شهری

از پرفروش ترین انواع دوچرخه 2018 می توان به دوچرخه شهری اشاره کرد. این دوچرخه به صورتی طراحی شده است که شما می توانید با استفاده از آن به راحتی در محیط پرترافیک شهری عبور کنید. دوچرخه شهری از قدیمی ترین دوچرخه های موجود در بازار است که می توانید مدل های متنوع آن را از تمامی برندها خریداری کنید.

دوچرخه کوهستان

دوچرخه کوهستان یکی دیگر از انواع دوچرخه 2018 است که برای استفاه در محیط ناهموار طراحی شده است. با استفاده از این دوچرخه به راحتی می توانید مسیرهای پرفرازونشیب را طی کنید. لاستیک های این دوچرخه پهن هستند و عاج های بلندی دارند از این رو نیز عبور از مسیرهای سخت با کمک آنها برای شما راحت خواهدبود.

دوچرخه جاده

اگر می خواهید در مسابقات دوچرخه سواری شرکت کنید و یا مسیرهای طولانی بدون مانع را رکاب بزنید، بهترین گزینه برای شما خرید دوچرخه 2018 جاده می باشد. این دوچرخه دارای لاستیک های باریکی است از این رو نیز به راحتی سرعت می گیرد و می توانید با کمک آن مسیرهای طولانی را رکاب بزنید.

در این بخش سه سبک از مهم ترین انواع دوچرخه 2018 را به شما معرفی کردیم. شما می توانید براساس نیازهایتان هریک از این موارد را خریداری کنید.

قیمت دوچرخه 2018

طی سال‌های متمادی دوچرخه‌ها، به قطعات و ابزارهای جانبی بسیار زیادی مجهز شدند که رکاب زدن و لذت را برای دوچرخه سوار فراهم می‌آورند. در این مقاله درباره‌ی تجهیزاتی که به دوچرخه‌ها در سال 2018 افزوده شد، می‌پردازیم. امیدواریم مطالب این مقاله مورد پسند شما عزیزان همراه قرار گیرد. با ما همراه باشید

در سال 2018، چندین نوآوری بر روی دوچرخه‌ها صورت گرفت که به اتفاق با آنها آشنا می‌شویم:

نوآوری‌های دوچرخه در سال 2018

1- اولین اتفاقی که بر روی دوچرخه‌های سال 2018 صورت گرفت، جایگزین کردن محور متحرک بر روی زنجیر و تسمه بود. سیستم Driven، تعلق به یک شرکت سرامیک اسپید دارد که طراح، آن را یکی از سیستم انتقال قدرت دوچرخه کارآمد جهان معرفی می‌کند. تمرکز این شرکت بر روی محور استوانه‌ای فیبر کربنی است که از چرخ زنجیر جلو تا نوار مسطح سیزده سرعته کشیده می‌شود. یاتاقان‌های سرامیکی بسیار کم اصطکاک در هر دو انتهای این محور قرار دارند که سبب متصل شدن دنده‌ها بر روی چرخ زنجیر و نوار مسطح  می‌شوند. هنگامی که دوچرخه سوار رکاب می‌زند، گشتاور از چرخ زنجیر به چرخ عقب منتقل می‌شود که این کار توسط یاتاقان‌ها از طریق محور صورت می‌گیرد

2- دومین خصوصیت دوچرخه‌های سال 2018، وجود پدال‌های مغناطیسی بیشتر با طراحی ساده و اما سبک‌تر می‌باشد. اگر چه پدال‌های Maglock، از نوآوری‌های برتر سال 2016 می‌باشد اما در سال 2018، این پدال‌ها کمی بهبود یافته‌اند. در این نوع از پدال‌ها، از آهنربای نئودیوم استفاده می‌شود که قابل اتصال به صفحه فولادی سازگار با  SPD بر زیر کفش دوچرخه سوار می‌باشد.

3- استفاده از چرخ تاشو، از دیگر فناوری برتر دوچرخه‌های سال 2018 می‌باشد. در حال حاضر، روش‌های متنوعی برای تا کردن اسکلت و فریم دوچرخه وجود دارد که هنوز هم دارای اشکالاتی با چرخ می‌باشد. دلیل این مشکل این است که، آنها باید کوچکتر باشند و یا باید فریم در زمان حمل برداشته شود. برای حل این مشکل، طراح آلمانی به نام آندره موسلین، یک راه حل ساده دارد. نمونه نخستین این ایده، یک چرخ 26 اینچی با ابعاد کامل است که قادر به تا شدن به میزان یک سوم قطر آن است و قابل بازگشت به حالت اولیه می‌باشد. این امر به این دلیل می‌باشد که لاستیک‌ها قابلیت باد شدن را ندارند

4-  از دیگر نوآوری برتر دوچرخه‌های سال 2018، این موضوع است که پمپ‌های پایی تنها برای تشک‌های کمپینگ نمی‌باشند. همانطور که می‌دانیم باد کردن تایر مسطح از طریق پمپ دستی بسیار مشکل است و حتی استفاده از پمپ‌های پایی نیز به این دلیل که بسیار بزرگ می‌باشند و قابل حمل در هنگام دوچرخه سواری نمی‌باشند، بسیار سخت و مشکل آفرین می‌باشند. به همین خاطر استام پمپ ایجاد شد. این پمپ به دلیل کوچک بودن قابل حمل است. این پمپ بر روی زمین قرار می‌گیرد و از طریق شیلنگ به سوپاپ هوا پرستا یا شرادر بر روی تایر متصل می‌شود و دوچرخه سوار به راحتی می‌تواند از طریق پا، بر روی استام پمپ فشار وارد کند و تایر را باد کند.

5- پشت بند و یا تریلی دوچرخه که برای حمل و نقل وسایل در قسمت جلو و یا عقب وصل می‌گردد، دارای مشکلات خاص خود می‌باشد که به همین دلیل تریلر تریناکس اختراع شد. در این طراحی، در کمتر از ده ثانیه، تریلی عقب دوچرخه به راحتی تا می‌شود و در بالای دوچرخه قرار می‌گیرد.

6- قرار دادن تونل باد بر روی فرمان دوچرخه، از دیگر نوآوری‌های دوچرخه‌های سال 2018 می‌باشد. در حالت عادی و معمول، اگر دوچرخه سواری بخواهد ضریب آیرودینامیکی خود در هنگام مسابقه را اندازه گیری کند، باید در تونل باد و یا ولودرام حاضر شود. اما اختراع جدید شرکت ولوکامپ به نام آیروپاد، به صورتی است که بر روی دوچرخه می‌توان آن را نصب نمود و دوچرخه سوار به راحتی می‌تواند ضریب درگ و سطح جلوی آنها را مشاهده کند.

7- طراحی و تولید تایرها با عمر بیشتر و طولانی‌تر از دیگر نوآوری برتر دوچرخه‌های سال 2018 می‌باشد.

8- از دیگر نوآوری‌های دوچرخه‌های سال 2018 می‌توان، به طراحی و تولید چراغ‌ قوه‌های مدرن اشاره نمود. این نوع از چراغ قوه‌ها دارای سه لامپ ششصد لومن LED مجزا می‌باشند. لامپ مرکزی، مسیر مستقیم را روشن می‌کند و لامپ‌هایی که واقع در طرفین هستند، به نورافشانی سمت خود می‌پردازند و در حالی که چراغ مرکزی روشن است، دو لامپ کناری به صورت انتخابی خاموش و روشن می‌شوند.

9- نوآوری دیگر، طراحی و تولید دوچرخه‌هایی است که قابلیت حمل وسایل را دارا می‌باشند. دوچرخه‌های الکتریکی با دو پیکربندی معمولی و باربری وجود دارد که در واقع یک مدل تبدیل یافته از دوچرخه‌های معمولی می‌باشند و قابلیت حمل بار زیاد را دارا می‌باشند. این نوع از دوچرخه‌ها، علاوه بر وزن دوچرخه سوار می‌توانند باری به میزان 60 کیلوگرم را در عقب خود حمل کنند. عرض باربند در بیشترین حالت خود به 42 سانتی‌متر می‌رسد که بزرگتر از طول فرمان نیست و دوچرخه و دوچرخه سوار در بهترین حالت تعادل خود قرار می‌گیرند. همچنین فرآیند تا کردن دوچرخه نیز با یک دست و فقط در سه ثانیه طول می‌کشد

 

 

ادامه مطلبShow less

فهرست

صفحه اصلی

پروفایل

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم